Poznań: Tymczasowe parkingi na Wildzie i Łazarzu

parking tymczasowy Wilda fot. ZDM
Z powodu przedłużenia wprowadzania Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie i Łazarzu w obu dzielnicach mieszkańcy mogą korzystać z tymczasowych parkingów udostępnionych przez władze miasta.

Mieszkańcy Łazarza nadal mogą korzystać z parkingu przy Arenie, którego działalność została przedłużona. Na parking można wjechać od ulicy Wyspiańskiego i jest na nim miejsce dla 70 samochodów. Natomiast mieszkańcy Wildy mają do dyspozycji parking przy ulicy Roboczej przy dawnej kolejowej wieży ciśnień, na działce należącej do miasta. Tam jest miejsce dla 100 aut.

Oba parkingi będą dostępne dla mieszkańców do czasu wdrożenia nowej organizacji ruchu na ulicach objętych SPP i rozpoczęcia na nich poboru opłat. Od 1 lutego pobór opłat będzie dotyczył tylko tych wildeckich i łazarskich ulic, na których została już wprowadzona nowa organizacja ruchu i pojawiło się nowe oznakowanie.

Przypomnijmy, że prace przy wprowadzaniu SPP przedłużyły się z powodu odwołania od wyniku przetargu jednego z oferentów. Krajowa Izba Odwoławcza musiała rozpatrzyć odwołanie, co w konsekwencji spowodowało opóźnienie prac o trzy miesiące i rozpoczęcie ich jesienią, a nie wiosną.

ZDM

Podziel się:

Ostatnio dodane: