drag queen punto punto fot. screenshot fb

Poznań: Twórca pokazu z podcinaniem gardła lalce przebranej za arcybiskupa usłyszał zarzuty

Publiczne nawoływanie do zbrodni, nawoływanie do nienawiści na tle różnic wyznaniowych i znieważenie z powodu przynależności wyznaniowej. Takie zarzuty usłyszał twórca kontrowersyjnego pokazu na gali Mr Gay Poland.

Przypomnijmy: w sierpniu 2019, jak informowaliśmy, na gali Mr Gay Poland w poznańskim klubie Punto Punto, który mocno kojarzony jest ze środowiskiem tzw. “drag queens”. Mężczyzna w białej sukience stał na scenie i ściskał gardło nagiej lalce, która miała przypominać arcybiskupa Jędraszewskiego. Następnie miał imitować podcinanie mu gardła. Zdjęcia z pokazu zamieścił klub na swoim FB, jednak cała akcja spotkała się z ostrą krytyką internautów. Klub usunął zdjęcia, a do prokuratury wpłynęło doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała dziś, że prokurator przedstawił zarzuty twórcy pokazu Markowi M. Został oskarżony o publiczne nawoływanie do zbrodni, czyli do zabójstwa duchownego, nawoływanie do nienawiści na tle różnic wyznaniowych i znieważenie z powodu przynależności wyznaniowej.

el