Poznań: „Twarze Kamienicy”. Niezwykła wystawa portretów mieszkańców

Twarze Kamienicy Aleje Marcinkowskiego fot. ROSM

Wyjątkowe miejsce prezentacji – i wyjątkowe obiekty. W bramie pomiędzy Alejami Marcinkowskiego a ulicą Kozią zobaczyć będzie można wystawę fotografii mieszkańców tej kamienicy z ostatnich stu lat!

Pomysł tej wystawy zrodził się podczas rozmów i wspólnego oglądania starych zdjęć kamienicy między Kozią a Al. Marcinowskiego przez ich współczesnych potomków. Bo wielu z wnuków czy prawnuków nadal tu mieszka i przechowuje takie właśnie skarby w szufladach, pamiętnikach i albumach rodzinnych. Te materiały nigdzie i nigdy nie były dotąd publikowane – a teraz, dzięki zaangażowaniu i współpracy mieszkańców, wzbogacą historię Starego Miasta.

Zobaczymy mieszkańców w fotografii portretowej, ale też podczas codziennych zajęć, pracy, spacerów czy korzystania z rozrywek, jakie oferował Poznań 50 czy 100 lat temu. To niepowtarzalna okazja zajrzenia w prywatne, codzienne życie zwykłych poznaniaków, o których rzadko piszą historycy…

„To właśnie mieszkańcy tworzą codzienną, unikatową rzeczywistość tego fyrtla. Dziś – my, współcześni członkowie sąsiedzkiej wspólnoty składamy im swoisty hołd i przywołujemy ich twarze na powrót w przestrzeń Starego Miasta” – czytamy w zaproszeniu na wystawę.

Projekt powstał dzięki wsparciu Fundacji Kreaktywator i Centrum Inicjatyw Lokalnych STARtownia STARomiejska. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę 14 listopada 2021 r, o godz. 12:00 w Pizzerii San Marzano na rogu ul Koziej i Murnej, a zdjęcia będą prezentowane w przejściu bramnym od strony ul. Koziej.

Źródło: ROSM

Podziel się: