Poznań: Turyści z Teneryfy wrócili do domu

Prawie 160 Polaków, powracających z Teneryfy samolotem linii Enter Air, wylądowało we wtorek ok. godz. 22.50 na lotnisku Ławica w Poznaniu. Nikt nie zgłaszał pogorszenia samopoczucia ani objawów infekcji.

Po zmierzeniu temperatury i wypełnieniu kart lokalizacji pasażera wszyscy zostali zobowiązani do przebywania w 14-dniowej kwarantannie domowej, na którą udali się indywidualnym transportem. Procedury na lotnisku trwały ok. dwóch godzin.

– Procedury zadziałały, a wszystko przebiegło zgodnie z założeniami. Osoby, które powróciły, odbędą teraz dwutygodniową kwarantannę – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. – Pragnę również zwrócić uwagę na fakt, że osoby, które odbywają kwarantannę, są osobami zdrowymi i tak należy je traktować. Okres dwutygodniowy ma charakter ochronny.

Ławica wstrzymała wprawdzie regularne międzynarodowe połączenia lotnicze, ale utrzymane zostały czartery, organizowane przez biura podróży dla Polaków powracających z wakacji. Na przykład dziś w nocy dwoma czarterami z Hurghady planowany jest powrót ok. 360 Polaków. W tym przypadku zostaną przeprowadzone takie same procedury.

Aktualne statusy takich lotów są wyświetlane na lotniskowej tablicy. Terminal jest dostępny przez główne wejście prowadzące na halę odlotów, nie funkcjonują natomiast punkty handlowe i gastronomiczne.

WUW, el

9
Dodaj komentarz

avatar
Mirka Nowak
Mirka Nowak

No w ten dzień nie ale co będzie za parę dni kto ich sprawdzi

Lukka Pok Priv
Lukka Pok Priv

Kozwa

Anna Pawlak
Anna Pawlak

Od grudnia słychać o epidemii w chinach w styczniu coraz więcej luty zaraża się więcej państw A ci na wakacjach to niech tam siedzą

Łucja Greczyło
Łucja Greczyło

Nasza Polska jest tak piękna, jest tutaj wiele ciekawych miejsc a i oferenci atrakcji turystycznych chętnie zarobią. Jak już zarobią tak jak w odległych krajach to i tu będzie taniej. Jak ludziom źle z nami w Polsce to niech w czasach trudnych zastanowią się czy lepiej nie zostać tam gdzie tak pięknie i tak dobrze !!!!! ?

Beata Werner
Beata Werner

Niewierze!!!!!jeżeli tak dalej pójdzie i dalej będą sobie latać Polską zginie.
Jeżeli polecieli to mogli tam zostać. Jak można być tak bezmyślnym!!