Poznań: Turyści z Teneryfy wrócili do domu

Prawie 160 Polaków, powracających z Teneryfy samolotem linii Enter Air, wylądowało we wtorek ok. godz. 22.50 na lotnisku Ławica w Poznaniu. Nikt nie zgłaszał pogorszenia samopoczucia ani objawów infekcji.

Po zmierzeniu temperatury i wypełnieniu kart lokalizacji pasażera wszyscy zostali zobowiązani do przebywania w 14-dniowej kwarantannie domowej, na którą udali się indywidualnym transportem. Procedury na lotnisku trwały ok. dwóch godzin.

– Procedury zadziałały, a wszystko przebiegło zgodnie z założeniami. Osoby, które powróciły, odbędą teraz dwutygodniową kwarantannę – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. – Pragnę również zwrócić uwagę na fakt, że osoby, które odbywają kwarantannę, są osobami zdrowymi i tak należy je traktować. Okres dwutygodniowy ma charakter ochronny.

Ławica wstrzymała wprawdzie regularne międzynarodowe połączenia lotnicze, ale utrzymane zostały czartery, organizowane przez biura podróży dla Polaków powracających z wakacji. Na przykład dziś w nocy dwoma czarterami z Hurghady planowany jest powrót ok. 360 Polaków. W tym przypadku zostaną przeprowadzone takie same procedury.

Aktualne statusy takich lotów są wyświetlane na lotniskowej tablicy. Terminal jest dostępny przez główne wejście prowadzące na halę odlotów, nie funkcjonują natomiast punkty handlowe i gastronomiczne.

WUW, el

9
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Mirka Nowak
Gość
Mirka Nowak

No w ten dzień nie ale co będzie za parę dni kto ich sprawdzi

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Mirka Nowak kwarantanna obowiązkowa – mam nadzieje ze ktoś ich jednak będzie kontrolował ?!

Lukka Pok Priv
Gość
Lukka Pok Priv

Kozwa

Anna Pawlak
Gość
Anna Pawlak

Od grudnia słychać o epidemii w chinach w styczniu coraz więcej luty zaraża się więcej państw A ci na wakacjach to niech tam siedzą

Iwona Małgorzata Jankowska
Gość
Iwona Małgorzata Jankowska

Anna Pawlak. Zgadzam się. Tam powinni zostać.Niestety już wcześniej wielu polskich turystów to po prostu zwykła ciemnota. Rozsądni anulowali wakacje w grudniu, styczniu. No ale Polak mądry po szkodzie. Teraz powinno się ich trzymać w izolacji.

Łucja Greczyło
Gość
Łucja Greczyło

Nasza Polska jest tak piękna, jest tutaj wiele ciekawych miejsc a i oferenci atrakcji turystycznych chętnie zarobią. Jak już zarobią tak jak w odległych krajach to i tu będzie taniej. Jak ludziom źle z nami w Polsce to niech w czasach trudnych zastanowią się czy lepiej nie zostać tam gdzie tak pięknie i tak dobrze !!!!! 😊

Beata Werner
Gość
Beata Werner

Niewierze!!!!!jeżeli tak dalej pójdzie i dalej będą sobie latać Polską zginie.
Jeżeli polecieli to mogli tam zostać. Jak można być tak bezmyślnym!!

Anna Strugalska
Gość
Anna Strugalska

Czy to była ta grupa w której część osób miało kwarantannę w hotelu?

Marek EM
Gość
Marek EM

I jak tu ma nie byc zachorowan jak tylu turystow sie dobrze bawi.