lotto-plaza-wolnosci-2020 fot. UMP

Poznań: Turniej Gwiazd zakończył Plażę Wolności

Licznie zgromadzeni na trybunach kibice byli świadkami kapitalnego widowiska sportowego. W obu kategoriach w finałach spotkały się najlepsze ekipy z Czech i Polski.

Po rozstrzygnięciu turniejów: młodzieżowego, mikstów, żeńskiego i męskiego na boiskach nad Jeziorem Rusałka przyszedł czas na Turniej Gwiazd. Wzięło w nim udział dwanaście zespołów – po sześć żeńskich i męskich. Za faworytów uznawani byli reprezentanci Czech, których fani obstawiali nawet zagraniczny finał.

Zgodnie z oczekiwaniami zawodniczki z kraju naszych południowych sąsiadów spisywały się rewelacyjnie. Marie Sára Štochlová i Martina Maxinerová po zwycięstwach nad Jagodą Gruszczyńską i Dorotą Strąg oraz Patrycją Jundziłł i Kingą Legietą uplasowały się na pierwszym miejscu w tabeli. Taką samą lokatę w grupie B zajęły Martina Williams i Tjasa Kotnik, które wyprzedziły Magdalenę Rapacz-Matras i Małgorzatę Szajewską-Skutę oraz Paulinę Wiśniewską i Małgorzatę Kaczorowską.

W meczach półfinałowych brązowe medalistki finałów Mistrzostw Polski pokonały 2:0 Williams i Kotnik, a Štochlová i Maxinerová również bez straty seta odprawiły Rapacz-Matras i Szajewską-Skutę. W meczu o złoto Strąg i Gruszczyńska po niezwykle wyrównanym meczu pokonały 2:1 doświadczone rywalki z Czech. Trzecie miejsce na podium również przypadło zagranicznej drużynie – Williams i Kotnik 2:0 pokonały trzynastą parę Mistrzostw Polski.

W rywalizacji męskiej grupę A zwyciężyli Václav Berčík i Leo Williams, którzy pokonali Tomasza Maziarka i Bartosza Lewickiego z Płocka oraz Jakuba Zdybka i Adama Andrysa z Wrocławia. Tę samą lokatę zajęli Jiří Sedlák i Patrik Maňas, którzy wyprzedzili Jarosława Lecha i Jędrzeja Brożyniaka oraz Pawła Lewandowskiego i Macieja Kałużę. W pierwszym meczu półfinałowym druga para grupy B 2:0 pokonała Berčíka i Williamsa. W drugim – po wielu zwrotach akcji reprezentanci Czech 16:14 w tie breaku zwyciężyli przedstawicieli województwa dolnośląskiego. Pierwszą lokatę wywalczyli Lech i Brożyniak, którzy po trzy setowej batalii ograli Sedláka i Maňasa. Podobnie jak u kobiet – dwa miejsca na podium wywalczyli goście zza granicy.

– Dziękuję bardzo kibicom, którzy świetnie bawili się na trybunach – mówi Damian Lisiecki, organizator Lotto Plaży Wolności Poznań 2020. – Osobne ukłony przesyłam dla firm i instytucji, bez których impreza nie mogłaby się odbyć. Przypomnę, że są to: Totalizator Sportowy, Miasto Poznań, Veolia, Remondis Sanitech oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

UMP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze