Poznań: Trzy dni prawdziwych upałów. I burze

Rusałka wiosną
Po ciepłej i pogodnej niedzieli czeka nas kilka kolejnych ciepłych dni. Synoptycy we wtorek przewidują nawet 28 stopni ciepła!

Niedziela, mimo chłodnego wiatru, który rano jeszcze dawał się we znaki, była przyjemnie ciepła, do 23 stopni Celsjusza – a kolejne dni zapowiadają się jeszcze lepiej. Poniedziałek, 10 maja, będzie jeszcze cieplejszy. Synoptycy przewidują 25 stopni ciepła w dzień, a 14 w nocy. To jednak nic w porównaniu z wtorkiem, gdy temperatury w Poznaniu przekroczą 28 stopni stopni, a wszystko to przy pięknym, bezchmurnym niebie.

Środa, 12 maja, będzie już nieco chłodniejsza – 25 stopni Celsjusza – i burzowa. A w czwartek, 13 maja, pogoda wróci do tegorocznych majowych standardów: 19 stopni Celsjusza w dzień, 11 w nocy i deszcz. W piątek 14 maja, temperatura spadnie jeszcze o dwa stopnie w dzień i tyle samo w nocy – spadnie też deszcz. I taka pogoda: deszczowa i dość chłodna, utrzyma się do końca tygodnia. Wszystko wskazuje na to, że następny tydzień będzie podobny: deszczowy, bez jednego słonecznego dnia, z temperaturami nie przekraczającymi 17 stopni w dzień i 10 w nocy.

Korzystajmy więc z pięknych, słonecznych i ciepłych dni, bo szybko się nie powtórzą.

Podziel się: