II Sztafeta Trzech Króli fot. Dębina biega

Poznań: Trzej królowie… biegali po Dębinie

Właściwie królów było znacznie więcej, bo dokładnie 44 ekipy po trzech zawodników. Wszyscy walczyli o koronę w II Sztafecie Trzech Króli, która odbywała się na Dębinie.

Sztafetę rozpoczęli Mali Królowie, czyli dzieci, którzy biegali indywidualnie na dystansach dobranych do wieku i umiejętności. Każdy po ukończeniu biegu dostał medal.

O godzinie 11.00 wystartowała Sztafeta Trzech Króli. Każdy z trzech zawodników miał do pokonania 3 km i 333 metry. Trasa została wytyczona na terenie parku Dębina w obrębie dzielnic Dębiec i Wilda i nie była łatwa, o czym doskonale wie każdy, kto kiedykolwiek biegał po Dębinie. Ścieżki i alejki tego lasu mają iście górski klimat, pną się i opadają dość stromo, a do tego trzeba jeszcze uważać na wystające korzenie drzew.

Ale zachętą dla zawodników na pewno był fakt, że wszyscy po ukończeniu biegu dostali medale z piernika, a najlepsi – oczywiście korony, z tym że w wersji praktycznej i współczesnej, takie, że mogą spełniać funkcję opasek biegowych.

Najlepsze w tym roku okazały się dwie ekipy Manufaktury Mieszkań, a trzecie miejsce zajęła drużyna Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Mat. pras., el