Poznań: Trzeci dzień szczepień nad Maltą. Jest kolejka, ale krótsza

szczepienie nad Maltą fot. WUW
1200 dawek szczepionki do wykorzystania – i kolejka około 150 osób. Tak wygląda dziś sytuacja w punkcie szczepień nad Maltą w ramach akcji „Zaszczep się w Majówkę”.

Kolejka tradycyjnie ustawiła się już wcześnie rano – dziś było o tyle lepiej, że nie padał deszcz i pacjenci nie musieli moknąć. Nikt też nie czeka długo, góra półtorej godziny, bo szczepienia jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson idą coraz sprawniej.
– Do godz. 12.00 cztery zespoły medyków ze szpitala miejskiego im. Franciszka Raszei zaszczepiły prawie 600 osób – wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego.

Dziś do wykorzystania jest jeszcze około 1200 dawek, a szczepienia będą prowadzone do pojawienia się „ostatniego pacjenta”.
– W niedzielę zaszczepić mogą się 34-latkowie i starsi – przypomina Tomasz Stube. – W kolejce mogą stanąć także wszyscy, którzy w pierwszym kwartale tego roku wyrazili chęć zaszczepienia się i maja aktywne e-skierowania.

Wczoraj zaszczepione zostały 1024 osoby, a od soboty szczepionkę przyjęło w sumie ponad 2 tysiące osób. Organizatorem akcji jest wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. Akcję wspierają organizacyjnie żołnierze z 12 WBOT.

WUW