Trzebiatowska i Tczewska, remont fot. PIM

Poznań: Trzebiatowska i Tczewska idą do remontu

Nowa nawierzchnia, progi zwalniające i odwodnienie – tak będą wyglądały po remoncie obie ulice na osiedlu Krzyżownki-Smochowice. Właśnie rozpoczął się przetarg na ich przebudowę.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę robót budowlanych. Chodzi o pierwszy etap prac, obejmujący ulicę Trzebiatowską na odcinku od ul. Elbląskiej do Tczewskiej. W drugim etapie zostanie przebudowana Tczewska od ul. Trzebiatowskiej do ul. Lubowskiej.

– Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych robót i wdrożenie organizacji ruchu będzie miał maksymalnie 130 dni od podpisania umowy. Efektem inwestycji będzie znacząca poprawa komfortu i bezpieczeństwa poruszania się pieszych, rowerzystów i kierowców – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ulica Trzebiatowska, a konkretnie jej remontowany odcinek, znajduje się w strefie ograniczonej prędkości do 30 km/h, dlatego ulica nie będzie miała wyodrębnionej jezdni i chodników. Otrzyma nową nawierzchnię z kostki betonowej i zostanie dostosowana do ruchu jednokierunkowego z dopuszczonym kontraruchem rowerowym. Pojawią się na niej również dwa progi zwalniające. Ulica będzie odwadniana za pomocą wpustów do kanalizacji deszczowej.

Ulica Tczewska, która zostanie przebudowa w kolejnym etapie, również zyska nową nawierzchnię i odwodnienie, a dodatkowo zostaną zbudowane na niej zatoki parkingowej, wyremontowane chodniki i wymienione oświetlenie.

Firmy zainteresowane udziałem w postępowaniu przetargowym na przebudowę ul. Trzebiatowskiej swoje oferty mogą składać do 9 kwietnia 2021 r.

PIM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze