sygnalizacja Kurlandzka - Inflancka fot. PIM

Poznań: Trwa rozbudowa sygnalizacji na skrzyżowaniu Żegrze – Kurlandzka – Inflancka

Dziś rozpoczęły się prace przy rozbudowie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Żegrze – Kurlandzka – Inflancka. Potrwają do 9 grudnia, a Poznańskie Inwestycje Miejskie proszą kierowców o ostrożność w tym rejonie do tego czasu.

Sobotnie roboty to kolejne zaplanowane działania, mające na celu optymalizację i upłynnienie ruchu na ul. Żegrze i Chartowo od ronda Żegrze do tunelu Franowo, które poprzedzone były monitoringiem prowadzonym przez służby miejskie. Wcześniej rozpoczęto zmiany oznakowania pionowego.

“W związku z rozbudową sygnalizacji na skrzyżowaniu Żegrze – Kurlandzka – Inflancka o szczególną ostrożność, wyrozumiałość i zwracanie uwagi na aktualne oznakowanie prosimy kierowców, którzy w czasie prowadzonych prac będą chcieli dojechać do ul. Żegrze od strony ul. Kurlandzkiej” – informuje PIM. – “Pasy jezdni doprowadzające ul. Kurlandzką do ul. Żegrze będą zamykane i otwierane naprzemiennie”.

Ostatnim elementem optymalizacji ruchu na ul. Żegrze i Chartowo od ronda Żegrze do tunelu Franowo będzie zaplanowane na wtorek i środę (8 i 9 grudnia) uzupełnienie sygnalizacji na skrzyżowaniach ul. Żegrze z ul. Wiatraczną i ul. Bobrzańską o kolejne elementy oraz instalacja nowych programów, które będą sterowały sygnalizatorami na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych na całym odcinku. Prace te będą wykonywane etapowo, w godzinach od 9.00 do 15.00. Instalacja oprogramowania każdej sygnalizacji odbywa się przy wyłączonych światłach i trwa do 1,5 godziny.

PIM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze