wylom5 fot. PIM

Poznań: Trwa przebudowa ul. Wyłom

Ta ulica, łącząca Piątkowską i Nasienną, jest ważną arterią dla mieszkańców os. Powstańców Warszawy oraz położonego nieopodal osiedla domków jednorodzinnych. Dotąd jej stan pozostawiał wiele do życzenia. Teraz to się zmienia.

Do tej pory ul. Wyłom miała porządny chodnik tylko po stronie północnej i gruntowy parking dla samochodów osobowych. Po południowej stronie ulicy ułożone były tylko fragmenty chodnika, do budowy którego używano różnych materiałów. Z powodu braku chodnika po jednej stronie ulica nie była też bezpieczna dla pieszych.

W efekcie przebudowy powstanie nowy chodnik z kostki brukowej po południowej stronie ulicy, nowe krawężniki i zjazdy do posesji, częściowo wymieniona zostanie też nawierzchnia. Wykonane zostaną również miejsca parkingowe po północnej stronie drogi, a na jezdni pojawią się trzy progi zwalniające.

Przebudowa ulicy jest również okazją do budowy kanału technologicznego dla kabli oraz do przebudowy odwodnienia. Na zakończenie inwestycji zostaną posadzone nowe drzewa i powstanie liczący ok. 400 metrów kwadratowych trawnik.

Do tej pory wykonawca zrealizował już większość prac związanych z budową sieci teletechnicznej, rozpoczął rozbiórkę chodników i prace związane z powstaniem parkingów. Inwestycja ma być gotowa na początku przyszłego roku.

PIM, el

Dodaj komentarz

avatar