Mieszka I fot. UMP

Poznań: Trwa likwidacja buspasa na Mieszka I

17 września, zgodnie z zapowiedzią władz miasta, rozpoczęły się prace związane z usuwaniem buspasa na ul. Mieszka I od ul. Słowiańskiej w stronę ul. Pułaskiego. Na tej ulicy buspas się nie sprawdził.

Rozwiązanie mające ułatwić przejazd autobusom przez Mieszka I wprowadzono w maju tego roku w związku z rozpoczęciem zasadniczych prac przy budowie trasy tramwajowej na Naramowice. Powstały wówczas nowe buspasy i śluzy dla autobusów na ulicach: Lechickiej, Murawa, Serbskiej, Słowiańskiej, Szelągowskiej, Stoińskiego, Wiechowicza i Mieszka I. Miały sprawić, że miejskie autobusy nie będą stały w korkach, wyjątkowo uciążliwych z powodu toczących się prac budowlanych.

Sytuację na buspasach stale monitorowano, by – jeśli będzie taka potrzeba wprowadzać korygujące zmiany. I po trzech miesiącach obserwacji zdecydowano, że na Mieszka I powinna wrócić wcześniejsza organizacja ruchu, kiedy oba pasy dostępne były dla wszystkich użytkowników.

– W wyniku tych obserwacji oraz informacji od Zarządu Transportu Miejskiego i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego doszliśmy do wniosku, że usunięcie buspasa na ul. Mieszka I od ul. Słowiańskiej w stronę ul. Pułaskiego nie wpłynie negatywnie na komunikację publiczną – informuje Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu.

W najbliższym czasie testowe zawieszone będzie także działanie buspasów w obu kierunkach na ulicach Wiechowicza i Stoińskiego. Jednak tu, ze względu na prace przy trasie tramwaju na Naramowice i kolejne zmiany w organizacji ruchu nie można wykluczyć, że dotychczasowe rozwiązanie zostanie utrzymane do zakończenia inwestycji. Prognozowane jest bowiem zwiększenie natężenia ruchu w tym rejonie, co z kolei może spowodować pogorszenie warunków poruszania się autobusów.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze