Poznań: Trwa Enter Enea Music Festival (zdjęcia)

Trwa Enter Enea Music Festival Leszka Możdżera nad jeziorem Strzeszyńskim. Trzydniowy festiwal promuje indywidualne poszukiwania w muzyce i prezentuje panoramę muzycznej energii oscylującej wokół jazzowej stylistyki i sprawdzającej się w plenerowej formie.

Każdy z koncertów festiwalu dowodzi, że jazz to świeżość, dynamika i pole do nowych poszukiwań, przestrzeń muzyczna, która wymaga ciągłej akcji i odkrywania nowej drogi. Koncertom towarzyszą wystawy i spotkania.

Tegoroczny festiwal zaczął się od wrocławskiego Teatru Pieśni Kozła z udziałem Leszka Możdżera z dziełem Raport Kasandry.

Po pierwszym występie scenę opanował zespół Dagadana z zaproszonymi gośćmi – Leszkiem Możdżerem i Kacprem Smolińskim. Dagadana łączy udanie kulturę Ukrainy i Polski. Wystąpił w składzie: Daga Gregorowicz – śpiew, elektronika; Dana Vynnytska – wokal, instrumenty klawiszowe; Mikołaj Pospieszalski – kontrabas, bas, skrzypce; Bartosz Mikołaj Nazaruk- perkusja. Występowi towarzyszyła sekcja dęta: Tomasz Dworakowski – puzon, puzon basowy; Cyprian Baszyński – trąbka, flugelhorn; Dawid Główczewski – saksofon altowy i sopranowy; Przemysław Florczak – klarnet basowy, flet, saksofon tenorowy.

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze