Luksusowy trimaran fot. WodnymSzlakiem

Poznań: Trimaran zacumował w Starym Porcie!

Takie jednostki są – niestety! – rzadkimi gośćmi w poznańskim porcie, i nie tylko ze względu na pandemię. Ale w miniony weekend hauseboat – trimaran Free Bird 39 zacumował w Starym Porcie Poznań.

Armator jednostki, firma Wakacjenawodzie.com, zawitał do Poznania po drodze do portu macierzystego w Świnoujściu. Płynął tam ze stoczni, z której właśnie odebrał ten nowy pływający apartament, by rzekami Wartą i Odrą dotrzeć do Świnoujścia.

Jednostka ma 13 metrów długości i pozwala na spędzanie czasu na wodzie w luksusowych warunkach: jest wyposażona w sypialnie, kuchnię, łazienkę z prysznicem i wielki pokład słoneczny.

Poznański odcinek Warty pomogli przepłynąć trimaranowi wodniacy z Poznania.
– Dobry pilot jest na wagę złota by sprawnie i bezpiecznie pokonać “warciane porohy” – mówi Konrad Dąbrowski. – Płynąc w dół rzeki odwiedziliśmy Przystań AKWEN Marina Czerwonak i po krótkim postoju popłynęliśmy dalej przez Owińska, Biedrusko, Mściszewo, Ostrów Radzimski, Gołaszyn do Obornik, gdzie nasz pilot zszedł na ląd.

Warto dodać, że odcinek Warty pomiędzy dawnym portem w Poznaniu a Obornikami jest jednym z ciekawszych fragmentów Warty nazywanej “Księżną rzek Polski”. Liczne zabytki, ciekawe budowle hydrotechniczne i dzika przyroda czekają na każdego który wybierze się na rejs tym odcinkiem rzeki.

WodnymSzlakiem.pl

4.3 6 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze