Poznań: Transseksualna kobieta uczyła pierwszej pomocy w szkole

Stop przemocy LGBT fot. Wojtek Lesiewicz
W jednym z poznańskich techników zajęcia miała prowadzić transseksualna kobieta. Część rodziców protestuje.

O sprawie poinformowało dzisiaj Radio Poznań. Zajęcia z pierwszej pomocy, w jednym z poznańskich techników miała poprowadzić transseksualna kobieta – Anna Maria Szymkowiak, która jest jednocześnie prezesem Fundacji Akceptacja.

– Zajęcia z racji tego, że jestem transkobietą, są realizowane w ramach działań mających na celu przeciwdziałanie dyskryminacji, przemocy i pokazywanie różnorodności – tłumaczyła w rozmowie z radiem sama zainteresowana.

Zajęcia były dobrowolne, a uczniowie poniżej 18 roku życia musieli mieć zgody rodziców, żeby móc w nich uczestniczyć. Jak się okazało nie wszyscy je mieli, a mimo to w zajęciach wzięli udział. Same zajęcia miały dotyczyć pierwszej pomocy, ale z relacji przytaczanej przez Radio Poznań, wynika, że nauczycielka „przez pierwszych 10-15 minut zwracała uwagę na swój wygląd i mówiła, że to nie jest już żaden temat tabu”.

Główna bohaterka historii broni się, że uczy pierwszej pomocy, „jednocześnie pokazując inność”. Sprawa trafiła do Urzędu Miasta, ponieważ jak się okazało to on odpowiada za finansowanie zajęć. Stella Gołębiewska, pełnomocniczka prezydenta Poznania do spraw polityki równościowej, przyznała, że faktycznie na zajęciach pojawiły się dzieci niepełnoletnie bez odpowiedniej zgody rodziców. Miał to być jednak błąd formalny – dzieci deklarowały, że rodzice zgodę udzielili, ale nie mają jej na papierze. Jak zaznacza, jest to jednak niedopuszczalne i Fundacja otrzymała pouczenie, że musi mieć zgody na piśmie. W przypadku zignorowania tego obowiązku współpraca miałaby zostać zakończona.

Źródło: Radio Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane: