przejazd tramwaj fot. UMP

Poznań: Tramwaje wracają na trzy pętle!

Dziś odbył się przejazd techniczny – a od jutra tramwaje będą już normalnie kursować do pętli Połabska, Piątkowska i Wilczak. Pasażerowie odetchną z ulgą.

– Zrealizowaliśmy kompleksowe remonty, których celem było podniesienie jakości i trwałości torowiska – mówi Marek Grzybowski, wiceprezes Zarządu MPK Poznań ds. Technicznych. Przypomina, że odnowione odcinki nie były remontowane od połowy lat 90., a fragmenty torowiska na ul. Przełajowej od połowy lat 80. XX wieku. Dzięki wykonanym pracom poprawi się jakość i bezpieczeństwo podróżowania, ponadto torowisko będzie przygotowane na otwarcie nowej trasy tramwajowej z Naramowic do Wilczaka, skąd właśnie m.in. ulicą Przełajową pasażerowie będą kontynuować podróż do centrum.

Na ulicy Przełajowej (od Winograd do pętli Wilczak) przeprowadzono kompleksowy remont torowiska, podobnie – w ciągu ulic Roosevelta-Pułaskiego oraz na węźle rozjazdowym aleja Wielkopolska – Nowowiejskiego – Pułaskiego. We wszystkich tych lokalizacjach najpierw zdemontowano nawierzchnię drogową i torową, przeprowadzono korytowanie torowiska i stabilizację gruntu, aby móc zacząć układać podkłady i mocować szyny. Dzięki generalnemu remontowi torowisko powinno posłużyć przez lata. Gruntownie odnowione zostały również przystanki: “Poznańska” (w kierunku Winograd), “Wielkopolska” oraz “Przełajowa” (w obu kierunkach).

Od jutra ekipy MPK Poznań przeniosą się na ulicę Dąbrowskiego, gdzie zaplanowano prace sieciowe oraz wymianę nawierzchni torowej i drogowej na odcinku od ul. Prusa do ul. Kraszewskiego. Z uwagi na prowadzone prace tramwaje – jak informowaliśmy – nie będą kursowały odcinkiem ulicy Dąbrowskiego od węzła Żeromskiego/Dąbrowskiego do mostu Teatralnego, a także przez ul. Zwierzyniecką.

RB, MPK, ZTM

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze