Poznań: Tramwaje wracają na most Św. Rocha – zmiany na Przybyszewskiego

Dowbora-Muśnickiego
18 maja, w związku z zakończeniem remontu torowiska na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii nr 5, 13 i 16 – i tego samego dnia rozpoczną się z kolei zapowiadane prace remontowe na ulicy Przybyszewskiego. Zmienioną trasą będzie kursował tramwaj linii nr 7.

Także w poniedziałek przywrócone zostanie kursowanie linii nr 3 i 4, co jest związane z przygotowaniami do rozpoczęcia zasadniczych prac przy budowie trasy tramwajowej na Naramowice.

Tramwaje linii nr 5, 13 i 16 od przystanku Marcinkowskiego będą kursowały wyremontowaną trasą prowadzącą ulicami: Lewandowskiej, Dowbora-Muśnickiego, most Św. Rocha i Kórnicką do węzła przy skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i Kórnickiej. Następnie „piątka” i „szesnastka” pojadą prosto swoimi stałymi trasami, natomiast „trzynastka” skręci w prawo i skieruje się przez rondo Rataje oraz ul. Zamenhofa, rondo Starołęka i ul. Starołęcką do pętli Starołęka.

Natomiast na ulicy Przybyszewskiego tego samego dnia (18 maja) rozpoczną się zasadnicze prace na torowisku, gdzie nastąpi częściowa wymiana słupów trakcyjnych i wymiana liny oraz drutu jezdnego. Remont potrwa nieco ponad miesiąc i spowoduje zamknięcie dla ruchu tramwajowego trasy od ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego do ulicy Dąbrowskiego. Inaczej w tym czasie będzie kursować tramwaj nr 7, który pojedzie objazdem.

Linia nr 7
ZAWADY – (…) – Reymonta – Grunwaldzka – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Dąbrowskiego – OGRODY

W celu zapewnienia komunikacji na pozbawionym tramwajów odcinku ul. Przybyszewskiego przywrócona zostanie linia autobusowa nr 193, która jednocześnie pełnić będzie funkcję linii „za tramwaj”.

Ponadto, zgodnie z zapowiedzią od 18 maja znów będą kursować tramwaje linii nr 3 i 4. Tramwaje te będą kursować w godzinach szczytu co 24 minuty każda.

– Zależy nam na ułatwieniu dojazdu mieszkańcom Winograd, Naramowic czy Piątkowa podczas mających się wkrótce rozpocząć zasadniczych prac przy budowie trasy tramwajowej na Naramowice, ale także mamy na uwadze potrzebę stopniowego wycofywania się z ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią i wzmocnienie trasy tramwajowej od ronda Śródka do mostu Teatralnego – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Linia nr 3
WILCZAK – (…) – most Teatralny – Fredry – plac Ratajskiego – plac Wielkopolski – Małe Garbary – Estkowskiego – Wyszyńskiego – rondo Śródka – Jana Pawła II – rondo Rataje – Królowej Jadwigi – most Dworcowy – Głogowska – GÓRCZYN

Linia nr 4
POŁABSKA – (…) – most Teatralny – Fredry – plac Ratajskiego – plac Wielkopolski – Małe Garbary – Estkowskiego – Wyszyńskiego – rondo Śródka – Jana Pawła II – rondo Rataje – Zamenhofa – rondo Starołęka – Starołęcka – STAROŁĘKA

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: