Poznań: Tramwaje nie kursują przez rondo Rataje!

nowe torowisko, rondo Rataje fot. UMP

Tramwaje numer 7, 9 i 13 oraz autobus 190 przez cały weekend 4 i 5 grudnia będą kursować zmienionymi trasami. Przejazd przez rondo Rataje nie będzie możliwy w związku z koniecznością wykonania podłączenia sieci trakcyjnej.

Z tego powodu przez cały weekend (4-5 grudnia) nie będzie możliwy przejazd tramwajów przez rondo. Wyłączony z ruchu tramwajowego zostanie odcinek od węzła ulic Jana Pawła II/Kórnicka do ronda Starołęka. Podczas wykonywania podłączenia nie będzie technicznej możliwości zasilania tramwajów, dlatego na liniach numer 7, 9 i 13 nastąpią tymczasowe zmiany tras.

„Siódemka” i „Trzynastka” pojadą od węzła Jana Pawła II/Kórnicka przez trasę Kórnicką, Chartowo i Żegrze do ul. Hetmańskiej. „Dziewiątka” będzie miała skróconą trasę do pętli na Zawadach, ale na trasie do okolic ronda Starołęka zastąpi ją autobus nr 190, który 4 i 5 grudnia będzie miał wydłużoną trasę z ronda Rataje przez ul. Zamenhofa do ronda Starołęka.

Linia nr 7

ZAWADY – Podwale – Jana Pawła II – trasa Kórnicka – Chartowo – Żegrze – Hetmańska – … – OGRODY

Linia nr 9

DĘBIEC PKM – … – most Św. Rocha – Kórnicka – Jana Pawła II – rondo Śródka – Podwale – ZAWADY

Linia nr 13

JUNIKOWO – … – Jana Pawła II – trasa Kórnicka – Chartowo – Żegrze – Hetmańska – Starołęcka – STAROŁĘKA PKM

Zmieniona zostanie także trasa autobusu linii nr 190, który z ulicy Krzywoustego pojedzie przez ul. Zamenhofa do ronda Starołęka.

Linia nr 190

OS. SOBIESKIEGO – … – Krzywoustego – Zamenhofa – RONDO STAROŁĘKA

Źródło: ZTM