Poznań: Tragiczny wypadek przy dolewaniu paliwa. Straż pożarna publikuje zdjęcia

wypadek na ul. Górniczej fot. straż pożarna
Strażacy postanowili opublikować zdjęcia z wypadku do jakiego doszło 25 grudnia w jednym z domów w Poznaniu. W jego wyniku ucierpiały trzy osoby.

Wszystko wydarzyło się w święto Bożego Narodzenia na ulicy Górniczej w Poznaniu. – Podczas wspólnie spędzanego czasu przy biokominku, jeden z domowników postanowił dolać paliwa do w/w urządzenia. W tym momencie doszło do gwałtownego zapalenia się dolewanego paliwa. Płomień objął znaczną część pokoju w wyniku czego poparzeniu uległy trzy osoby znajdujące się w jego zasięgu. Poparzeń doznały: kobieta w wieku 29 lat oraz dwójka dzieci w wieku 3 lat i dwóch tygodni – informują strażacy.

Całej trójce pomocy natychmiast udzieliło pogotowie, które następnie przetransportowało ich do szpitali. Ze względu na to, że to nie pierwszy podobny wypadek, straż pożarna postanowiła opublikować zdjęcia z wnętrza domu oraz przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa do jakich powinno się stosować dolewając paliwa do pieca.

– Zgodnie z instrukcją: „Należy pamiętać, aby nigdy nie nalewać biopaliwa wprost na palący się płomień. Przed uzupełnieniem biopaliwa w zbiorniku, należy pozwolić na schłodzenie się biokominka przez co najmniej 15 minut (nie dolewać płynu do gorącego pojemnika spalania). Pojemnik na paliwo należy napełnić ponownie (kroki z instrukcji powyżej). Zapalić bioetanol w taki sposób, jak opisano to w dziale „Rozpoczęcie pracy urządzenia”. – tłumaczą strażacy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: