Poznań: Torowisko tramwaju na Naramowice doszło już do pętli Wilczak!

tramwaj na Naramowice fot. M. Wiśniewski
Poinformował o tym Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta, przy okazji swojej kolejnej kontrolnej wizyty na placu budowy. „Piękny widok!” – napisał w mediach społecznościowych.

Jak informuje zastępca prezydenta, prace nadal toczą się zgodnie z planem, także dzięki sprzyjającej pogodzie – i to dlatego udało się torowisko budowanego tramwaju doprowadzić już do pętli na Wilczaku.

Na budowie tramwaju, mimo utrudnień związanych z pandemią, codziennie pracuje około 300 osób. Prace trwają również na odcinku ul. Naramowickiej od ul. Ugory w kierunku ul. Serbskiej, a także na odcinku pomiędzy ulicami Serbską a Włodarską. Tam ułożono już pierwszą warstwę nawierzchni nowej jezdni. Nawierzchnia pojawiła się również między ul. Włodarską i Lechicką.

Na skrzyżowaniu Lechickiej i Naramowickiej powstaje tam południowa łącznica węzła (trwa podnoszenie terenu). W północno-wschodniej części skrzyżowania trwają z kolei prace brukarskie i widać także kształt ronda. Na odcinku pomiędzy Lechicką a Sarmacką z kolei widoczne już jest nowe torowisko, a od ul. Sarmackiej do ul. Łużyckiej tor w kierunku centrum został już położony i trwają prace nad układem drogowym.

Ponad połowa torów znajduje się już na swoim miejscu. i jeśli pogoda się utrzyma, to wiosną przyszłego roku, zgodnie z założeniami, uda się uruchomić odcinek trasy do ulicy Włodarskiej. Natomiast w 2022 r. tramwajem na Naramowice dojedziemy do przystanku przy ul. Błażeja.

Podziel się:

Ostatnio dodane: