Poznań: Termy Maltańskie jednak zostaną otwarte

Termy Maltańskie
Czy będzie to 5 czy 8 marca – jeszcze nie jest pewne. Ale na pewno wiadomo, że Termy Maltańskie w marcu się otworzą.

Jak informuje Radio Poznań, decyzja o otwarciu zapadła po konferencji prasowej ministra zdrowia, podczas której Adam Niedzielski poinformował, jakie restrykcje czekają Polaków w związku z trzecią falą pandemii koronawirusa. Wzrost zakażeń, jaki ostatnio ma miejsce w kraju, rodził obawy, że rząd ponownie zamknie obiekty sportowe, w tym baseny. Tak się jednak nie stało i Termy Maltańskie zapowiedziały otwarcie.

Jeszcze nie jest pewne, czy będzie to 5 czy 8 marca. Uruchomienie tak dużego obiektu po tak długiej przerwie nie jest łatwym zadaniem – jednak termy to nie mała osiedlowa pływalnia z dwoma basenami. Samo ogrzewanie wody musi potrwać, nie mówiąc o konieczności sprawdzenia wszystkich urządzeń.

W przyszłym tygodniu więc będzie można już korzystać z basenów sportowych, a dzień po ich otwarciu zostanie uruchomiona także strefa saun. Trzeba jednak pamiętać, że zgodnie z decyzją rządu otwarcie nie obejmuje aquaparku. On nadal będzie zamknięty.

Jak przypomina Radio Poznań, Termy mogły zostać otwarte już 12 lutego, bo wtedy rząd pozwolił na otwarcie basenów. Jednak ponieważ pozwolenie było warunkowe i na dwa tygodnie, termy nie zdecydowały się na otwarcie. Koszt otwarcia i ponownego zamknięcia tak dużego obiektu byłby wyższy niż jego utrzymanie gdyby pozostał zamknięty.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: