Poznań: Termy Maltańskie gotowe do pracy. Kiedy wrócimy na basen?

Termy Maltańskie fot. Termy Maltańskie
Zgodnie z zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego baseny będą mogły zacząć działalność 6 czerwca. Termy Maltańskie zapewniają, że już są gotowe do otwarcia.

Tak się złożyło, że Termy Maltańskie akurat zaplanowały remont na czas pandemii – nie wiedząc jeszcze, że w tym czasie działalność basenów i tak będzie zawieszona. Remont już się zakończył, trwa napełnianie basenów wodą i ich otwarcie 6 czerwca jest jak najbardziej wykonalne.

Jednak żeby otwarcie było zgodne z prawem, termy muszą otrzymać szczegółowe wytyczne dotyczące zasad działalności aquaparków od Głównego Inspektora Sanitarnego. Dopiero wtedy będzie wiadomo, w jakim zakresie będą mogły się otworzyć i z jakich środków ostrożności będą musiały skorzystać.

Bo może się okazać, że – jak informuje Radio Poznań – termy jednak nie zostaną otwarte 6 czerwca. Jeśli GIS przyśle wytyczne wprowadzające mały limit klientów, to przy niewielkiej liczbie korzystających z basenów i saun otwarcie po prostu nie będzie się opłacało. Wpływy z biletów nie pokryją kosztów utrzymania obiektu.

Prezes term zapewnia, że obiekt jest bezpieczny i przygotowany. Powietrze w termach jest wymieniane cztery razy na godzinę, szafki i szatnie są dezynfekowane, tak jak wszystkie inne przestrzenie, w których będą przebywać klienci. Czy to jednak wystarczy? Okaże się, gdy nadejdą konkretne wytyczne – wtedy będzie wiadomo, co dalej z Termami Maltańskimi.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: