Poznań: Tęczowe Brygady są w mieście! W urzędach pojawił się tęczowy papier toaletowy

tęczowy papier toaletowy fot. Tęczowe Brygady

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miasta Poznania, Collegium Minus UAM, Kampus Morasko i kilka innych miejsc. Tam właśnie pojawiły się Tęczowe Brygady, by w ramach walki z homofobią zostawić… tęczowy papier toaletowy.

Tęczowe Brygady raportują swoje działania na swoim profilu na Facebooku – a pojawiają się w całej Polsce. Odwiedzili Warszawę i Sejm, Kraków i Uniwersytet Jagielloński, wybrali się też na Pomorze Zachodnie.

„W Poznaniu pojawiliśmy się w Hostel Stonewall, w Małym Lokum Stonewall, a także w Przychodnia Stonewall” – poinformowali członkowie Tęczowych Brygad.

Tęczowi Brygadziści myślą jednak nie tylko o sobie podczas swojej akcji.
„Jeśli walka o wspólne prawa to także dla osób miesiączkowych!” – napisali. – „Takie osoby (część z nich być może kobiety?) również znajdą coś dla siebie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego”.

Ogólnopolska akcja Tęczowych Brygad ma na celu walkę z homofobią, która – ich zdaniem – szerzy się w całym kraju. Dlatego postanowili rozprowadzać tęczowy papier toaletowy, by każdy „musiał poczuć go na własnej skórze”, jak poinformowali.

Akcja wzbudza szalone zainteresowanie, a wiele osób dopytuje się, gdzie można kupić tęczowy papier toaletowy…

Aktualizacja.

Środowiska LGBT się odcinają od akcji. Szczegóły tutaj.

Podziel się:

Ostatnio dodane: