Poznań: Teatr Polski zaprasza online

Teatr, choć zamknięty po raz pierwszy w historii, nie daje o sobie zapomnieć. Cała różnica polega na tym, że na spektakl trzeba się teraz wybrać do… internetu.

W sieci dostępne są niezwykłe – pandemiczne – etiudy teatralne w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego i nie tylko. Można je oglądać na FB Teatru Polskiego oraz na teatralnym Youtube.

Prócz tego do sieci przeniosły się spotkania U króla Stasia – te zobaczyć można również na teatralnym Facebooku oraz na teatralnym youtube.

Wkrótce usłyszeć też będzie można audiobooka “Nany” w wykonaniu zespołu aktorskiego Teatru Polskiego w Poznaniu. A w najbliższą niedzielę teatr zaprasza online na “Teatranki w sieci”, czyli wirtualne zabawy teatralne dla fajnych dzieci i fajnych rodziców. Zabawa pod tytułem “Domorymowanki” inspirowana jest spektaklem „Ojczyzna” według sztuki Krystyny Miłobędzkiej w reżyserii Justyny Sobczyk, który miał premierę 12 marca 2016.

W niedzielę 24 maja o g. 11.00 do wspólnej zabawy zaprasza Dom, czyli Piotr Dąbrowski. Będzie można posłuchać opowieści o Domu, usłyszeć, jakie wypełniają go dźwięki i słowa. Będzie można też, przy pomocy tylko jednego słowa, zbudować opowieść, a wykorzystując trzy litery i kredki stworzyć swój własny świat. A ponieważ zabawa powinna być wspólna, więc najmłodsi teatromani proszeni są o przygotowanie: kartki papieru z bloku rysunkowego i technicznego, nożyczek oraz kolorowych pisaków lub kredek.

Teatr Polski, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze