Poznań: Teatr Polski zaprasza do… króla Stasia

Strofy o teatrze i ludzkich namiętnościach w rytm muzyki – a wszystko to w pięknej Sali Redutowej Teatru Polskiego.19 stycznia rozpoczyna się tam cykl spotkań z poezją i muzyką “U króla Stasia”.

– Na słodkie i kawę – na poezję i muzykę – zaprasza wszechstronnie wykształcony, modnie ubrany, miłośnik sztuki wszelakiej, zaprzyjaźniony z nami król Staś, zwany dalej Stanisławem Augustem Poniatowskim, herbu Ciołek – opowiada Maciej Nowak, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego. – Częstym gościem honorowym na dworze króla Stasia bywał twórca teatru narodowego Wojciech Romuald Bogusławski, herbu Świnka, urodzony w landzie wielkopolskim, którego instrument zdobi przestrzeń Sali Redutowej Teatru Polskiego w Poznaniu. Sztuka dosłownie więc będzie otaczać postać króla oraz gości teatru. Zapraszamy na wieczór poezji teatralnej, na poetycką podróż po scenicznych tematach i skojarzeniach.

Poezję czytać będzie aktor Teatru Polskiego, Andrzej Szubski. Jeśli aktor czytać będzie wiersz o teatrze, to o czym tym razem nam opowie?

– Teatr od zawsze inspirował poetów – podwójne oblicze aktora, magia oszustw przedstawianego świata, metaforyka widowni, kulis i sceny. Wiersze o teatrze są często tylko pozornie o teatrze – ich właściwym tematem bywa życie, człowieczeństwo lub prawda – mówi Andrzej Szubski.

Spotkania z cyklu „U króla Stasia” odbywać się będą raz w miesiącu: w lutym będzie to 16 tego miesiąca, w marcu – 8 marca. Początek – zawsze godzina 16.00. Cena biletu: 10 zł.

Teatr Polski, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze