Teatr Muzyczny fot. TM

Poznań: Teatr Muzyczny zaprasza do tańca

„Kultura (prze)żyje”- to tytuł pięciu etiud tanecznych, do których napisał scenariusz i które wyreżyserował Mateusz Adamczyk, jeden z tancerzy teatru. To głos artystów, którzy w czasach pandemii zostali skonfrontowani z niemożliwością pracy i spotkania z żywą widownią.

Etiudy są osobnymi dziełami, ale stanowią również całość. Formą ekspresji, na którą zdecydował się twórca, jest video. Różne techniki rejestracji oraz typy obiektywów mają na celu uchwycenie różnorodności i indywidualnych wyróżników poszczególnych historii.

Język tańca staje się tutaj formą wyrazu ich smutku, złości, lęku i niepewności, niezależnie od szerokości geograficznej. Próby przeniesienia się do nowej rzeczywistości i zamknięcia sztuki w formule online okazały się niewystarczające i nie dające satysfakcji ani artystom, ani widzom. Jedyne, co pozwala im przetrwać ten ciężki czas, to nadzieja, że kiedyś wszystko wróci do normy. Jest to również osobisty gest solidarności w stosunku do pozostałych artystów. Wszyscy mierzyliśmy się z podobnymi problemami i dalej staramy się przetrwać za wszelką cenę.

Scenariusz i choreografia: Mateusz Adamczyk
Video: Maciej Olejniczak, Mariusz Hejna
Występują: Paula Goerlich, Zofia Grażyńska, Aleksandra Piwowarek, Joanna Przybylska, Weronika Sieczkarek, Marianna Tanaś, Mateusz Adamczyk, Kacper Czyż, Bartosz Dopytalski, Jakub Grzelak
Lektor: Radosław Elis
Nadzór pedagogiczny: Tomasz Manowski

Etiudy są dostępne na FB, Instagramie oraz stronie internetowej Teatru Muzycznego (www.teatr-muzyczny.pl), a także kanale YouTube.

Teatr Muzyczny