Poznań: Teatr Muzyczny wznawia działalność i zaprasza na koncert!

Teatr Muzyczny fot. TM
27 lutego, po długiej przerwie, publiczność ponownie będzie mogła wybrać się do Teatru Muzycznego na żywo. Do wyboru będzie spotkanie z Sergiuszem Jesieninem w Salonie Poezji i koncert piosenek Johna Bucchino.

Projekt nosi tytuł „W tonacji życia. Koncert piosenek Johna Bucchino” i miał być zaprezentowany publiczności w marcu 2020 roku, ale wtedy, z powodu pandemii, stało się to niemożliwe.

Możliwe natomiast jest teraz, i to aż dwa razy: w sobotę 27 lutego o godz. 19.00 oraz niedzielę 28 lutego o godz. 17.00. Na scenie będzie można zobaczyć: Wojciecha Daniela, Annę Federowicz, Marcina Januszkiewicza, Łukasza Kocura, Annę Lasotę, Ewę Łobaczewską, Macieja Pawlaka, Dagmarę Rybak oraz Bartosza Sołtysiaka. Wystąpią również tancerze: Mateusz Adamczyk oraz Paula Goerlich. Przy fortepianie zasiądzie Jakub Kraszewski, a całość wyreżyseruje Radosław Elis.

„John Bucchino należy do grona najznakomitszych, żyjących twórców piosenek związanych z tradycją broadwayowską” – czytamy w opisie koncertu. – „Ich znakami rozpoznawczymi są piękne linie melodii podparte niebanalną harmonią, oraz głębokie, poetyckie teksty. Przesłanie piosenek Bucchino jest uniwersalne: splatają się w nich miłość, samotność, radość, tęsknota i spełnienie. Niektóre z nich odwołują się do warstwy duchowej, stanowiąc głębokie wyznania religijne. Jedna z takich piosenek – „Lepiej niż ja” („Better than I”) znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu „Joseph – King of Dreams” wytwórni DreamWorks, osiągając znaczną popularność. Z kompozytorem współpracowali najwybitniejsi artyści sceny nowojorskiej: Liza Minelli, Patti LuPone, Kristin Chenoweth czy Art Garfunkel”.

Poznański koncert z piosenkami Johna Bucchino będzie, jak obiecuje zespół teatru, niezwykłą wędrówką przez najróżniejsze odcienie życia, zwieńczonego nadzieją na nieśmiertelność. John Bucchino co prawda nie wystąpi na żywo, ale widzowie usłyszą go i zobaczą na ekranie, bo w ten sposób będzie towarzyszył aktorom.

Salon Poezji natomiast tradycyjnie zaprasza swoich wielbicieli w sobotę 27 lutego o godz. 12.00. Gościem 62. odsłony będzie aktor teatralny, filmowy i dubbingowy Andrzej Grabowski, który przeczyta wiersze Sergiusza Jesienina w programie zatytułowanym „Spowiedź chuligana”. Program muzyczny przygotuje Arkadiusz Kowalski, klarnecista orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Bilety na oba wydarzenia dostępne są w kasie, na stronie www.teatr-muzyczny.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616, 502 751 213 oraz [email protected]

Podziel się:

Ostatnio dodane: