Faust Teatru A Part fot. A part

Poznań: Teatr A Part zaprasza na “Fausta”

W Poznaniu trwa Festiwal na Wolnym Powietrzu. Dziś w ramach festiwalu w Starej Rzeźni będzie można obejrzeć spektakl Teatru A Part “Faust”.

„Faust” jest autorskim widowiskiem Teatru A Part dotykającym kwestii kruchości, trudu i tajemnic ludzkiej egzystencji w kontekście towarzyszących jej popędów i emocji. Przedstawienie jest osnute na kanwie mitu faustycznego i nawiązuje do wątków zawartych w dwóch najsłynniejszych dziełach faustowskich: „Tragicznych dziejach doktora Faustusa” Marlowa i „Fauście” Goethego, nie jest jednak adaptacją znanych literackich pierwowzorów. Historia faustyczna oraz alchemiczny sztafaż są tu pretekstem do kreowania teatralnych obrazów dotyczących dwoistości natury ludzkiej, rozpostartej między młodość i starość, potrzeby ciała i ducha, seksualne siły i pęd ku śmierci, potrzebę poznania i zagubienie, intelekt i emocje.

Na poziomie opowieści to historia o kobiecie i zadurzonym w niej mężczyźnie, zaplątanym w obsesyjną spiralę uczuć. Świat, w którym rozgrywa się spektakl to emocjonalny sabat, odbywający się w głowie bohatera. Podobnie jak w poprzednich przedstawieniach plenerowych teatru opowiadana w „Fauście” historia to w istocie mroczny egzystencjalny melodramat.

Pod względem formalnym spektakl zawiera wszystkie cechy stylu, znane z innych produkcji plenerowych Teatru A Part. W tym bezsłownym spektaklu zostają użyte surowe, metalowe konstrukcje, żywioły, obrazy obnażanego ludzkiego ciała jako medium sensów i znak transformacji oraz ekspresyjne, fizyczne aktorstwo.

Spektakl dla widzów pełnoletnich.

Scenariusz, reżyseria, scenografia: Marcin Herich
Kostiumy: Natalia Kruszyna
Światło: Maciej Dziaczko
Muzyka: fragmenty utworów Autopsia, The Dead Hours, C-Schulz, Dark Sanctuary, G. Santaolalla, E. Goldenthal, R. Sakamoto, M. Matyasik,
Nat King Cole
Produkcja: Cezary Kruszyna
Czas trwania spektaklu: 60 minut

Przedstawienie rozpocznie się w Starej Rzeźni (ul. Garbary 101/111) o godzinie 21.00. Wejście już od 20.15.

Wstęp na spektakl jest bezpłatny, ale wejście jest możliwe tylko po okazaniu wydrukowanego, podpisanego oświadczenia, które można znaleźć tutaj. Widzowie muszą także mieć zasłonięte usta i nos.

Mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze