rynek 1

Poznań: Targowiska będą dezynfekowane. Co tydzień

By zwiększyć bezpieczeństwo kupców i ich klientów, spółka Targowiska, zarządzająca miejskimi rynkami, zadecydowała, że będą one dezynfekowane raz w tygodniu. Pierwsza akcja odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Dezynfekcja, za pomocą specjalistycznych środków, będzie prowadzona na wszystkich poznańskich rynkach, które podlegają spółce Targowiska: Jeżyckim, Łazarskim, Wildeckim, Pl. Wielkopolskim, Pl. Bernardyński, Świt oraz Racjonalizatorów. Odkażane będą stragany oraz zewnętrzne części pawilonów. Akcję na zlecenie spółki Targowiska przeprowadzi firma zewnętrzna.

– To firma specjalizująca się w takich działaniach. Współpracujemy z nią od wielu lat. Dezynfekcja stanowisk targowych będzie odbywać się raz w tygodniu, najczęściej w sobotnie popołudnia – po godz. 15, gdy na rynkach nie ma już sprzedających i kupujących – tłumaczy Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.

Akcja planowo ma odbywać się przez prawie miesiąc (w dwie kolejne soboty – 11 i 18 kwietnia oraz piątek, 24 kwietnia). Czas trwania dezynfekcji może się jednak wydłużyć lub skrócić w zależności od sytuacji.

To nie jedyne środki ostrożności, jakie podjęto w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną. Zalecenia dla osób handlujących na ryneczkach i bazarach wydał Główny Inspektor Sanitarny. Ich spełnienie to warunek działania targowisk. GIS prosi przede wszystkim o ostrożność i zachowanie zaostrzonych zasad higieny.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze