Poznań: Targi “Gardenia”

“Gardenia” to jedno z największych wydarzeń z dziedziny ogrodnictwa i architektury krajobrazu. Od czwartku na Międzynarodowych Targach Poznańskich na zwiedzających czeka oferta ponad 500 wystawców oraz liczne atrakcje towarzyszące – m.in. warsztaty “Las w żarówce” i konkurs “Inspiracje-aranżacje”. Targi potrwają do 23 lutego.

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu to miejsce inspiracji i zdobywania nowych umiejętności oraz możliwość zakupu niezbędnego sprzętu specjalistycznego. W pawilonach na MTP od czwartku dostępna jest oferta ponad 500 wystawców. Co roku “Gardenia” cieszy się ogromnym zainteresowaniem – w tym roku organizatorzy spodziewają się ponad 30 tysięcy zwiedzających.

– “Gardenia” to największe tego typu targi w Polsce – mówiła Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania, podczas uroczystego otwarcia targów. – Jesteśmy dumni z tego, że odbywają się właśnie w naszym mieście. Cieszy również to, że w ostatnich latach w Poznaniu przybywa terenów zielonych, mamy również największy odsetek zadrzewienia w porównaniu z innymi miastami.

– “Gardenia” jest w Poznaniu od 13 lat – podkreślał Tomasz Kobierski, wiceprezes zarządu MTP. – Przez ten czas dołożyliśmy do targów dwa wydarzenia, które naturalnie wiążą się z rozwojem tego rynku: targi Special Days oraz Sport Invest. Skupiają się one na terenach sportowych oraz zielonych i naturalnie wpisują się w tendencje rozwoju zieleni w otoczeniu człowieka. Dzisiaj w miastach obserwuję coraz więcej dobrze zaprojektowanych parków i przestrzeni zielonych, gdzie rodziny z dziećmi chętnie spędzają wolny czas.

Organizatorzy targów Gardenia od kilku lat prowadzą program hosted buyers. Dzięki niemu do Poznania przyjeżdża co roku ponad 100 przedstawicieli handlu z 14 krajów – co pozwala na rozwój polskich firm zajmujących się branżą ogrodniczą i architektoniczną.

Największym zainteresowaniem cieszą się zwykle warsztaty “Las w żarówce” – prowadzone przez Wojtka Wardeckiego oraz konkurs “Inspiracje-aranżacje”, podczas którego najlepsza ogrodowa instalacja powstaje na oczach publiczności.

Podczas targów nie zabraknie też możliwości zakupu roślin i narzędzi. Szeroka oferta kwiatów, drzew, krzewów, narzędzi ogrodniczych oraz nasion dostępna jest w pawilonie nr 6.

Autor: UMP

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze