Poznań: Tajemniczy tramwaj w mieście

tajemniczy tramwaj fot. MPK Poznań
„Takiego tramwaju od dawna na poznańskich torowiskach nie było!” – tak MPK Poznań zapowiedziało tajemniczy skład, który dziś wyjechał na trasę linii turystycznej 0 po raz pierwszy. Jaki to tramwaj? No właśnie…

W sobotę i niedzielę ponownie uruchomione zostaną linie turystyczne 0 i 100, a w sobotę – również linia 102. Jednak szczególnie interesująco będzie na „zerówce”: nie dość, że w zajezdni rozpoczyna się „Lato na Madalinie”, to jeszcze pasażerowie będą mogli pooglądać Poznań z pokładu tramwaju, jakiego w tym sezonie jeszcze na trasie nie było. Co to za tramwaj? MPK w odpowiedzi zaprasza wszystkich na pokład.

– Uchylając rąbka tajemnicy – takie tramwaje pojawiły się na poznańskich, i nie tylko, torowiskach w latach 50. i kursowały po nich ponad 40 lat – mówi Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka prasowa MPK Poznań. – Tramwaj, którym będzie można odbyć podróż na linii 0 przeniesie nas do epoki lat 1950-1975, ponieważ jego wygląd, między innymi kolorystyka i odtworzone w nim oryginalne detale pochodzą z tamtych czasów.

Jego „powrót” to niezwykła gratka dla miłośników komunikacji miejskiej, ale nie tylko. Sam widok wyjątkowego składu z pewnością obudzi wspomnienia poznaniaków i turystów, a przejażdżka tramwajem będzie niczym podróż w czasie.

Tajemniczy tramwaj będzie kursował na trasie linii turystycznej O w sobotę 3 lipca i w niedzielę 4 lipca.

Z kolei jeśli chodzi o autobusy, to w sobotę na linii 100 kursować będą Jelcz PR110 i Ikarus 280, a na linii 102 – tradycyjnie już – Jelcz RTO, czyli „ogórek” Natomiast w niedzielę do obsługi linii 100 przewidziane są Ikarusy. Ważne: w wyjątkowych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą być zmienione na inne.

W niedzielę wybrane kursy linii 100 (odjazdy o godz. 11.20, 13.10 i 15.00 z Poznania Głównego) będą odbywać się z przewodnikiem.

Codziennie, w tym również w weekendy, czynna jest Kolejka Parkowa Maltanka. W dni robocze kursy odbywają się o godz. 9.30, a później od 10.00 do 18.00 co godzinę, natomiast w soboty i niedzielę kolejka kursuje od 10.00 do 19.00 co 30 minut.

MPK

Podziel się:

Ostatnio dodane: