"Ogród, w tajemnicy za bramką" Mural na ścianie kamienicy przy ul. Za Bramką 7 fot. Sławek Wąchała

Poznań: Tajemniczy mural Za Bramką

“Ogród, w tajemnicy za bramką” – tak opisują nowy mural jego twórcy. Od mniej więcej tygodnia gotowe dzieło można podziwiać na budynku przy ul. Za Bramką 7. I budzi wiele emocji – tak pozytywnych, jak i negatywnych.

“Słowiańskość, kwiecistość i ezoteryczność w jednym” – tak zachwalają ten niezwykły mural jego twórcy. Miłośnicy secesji pewnie znajdą tu jeszcze inspiracje Alfonsem Muchą, a miłośnicy mangi – bliską sobie stylistykę i kolory. Całość zdecydowanie zasługuje na nazwę “Tajemniczego ogrodu” – choć wielu znawców krzywi się za to, że mural nie niesie żadnego wiekopomnego przesłania i jest po prostu ładny w nieco cukierkowy sposób.

Obraz ma 15 metrów wysokości i 10 metrów szerokości, a do jego malowania zużyto aż 80 litrów farby. Jest niejako wstępem i zaproszeniem do ogrodu, które powstaje obok, a który będzie utrzymany w stylu francuskim z fontanną.

Twórcami dzieła są artyści z poznańskiego studia MUR·ALL. Zaprojektowały go Agnieszka Majkutewicz i Dominik Dziedzina. Autorkami ilustracji dziewczyny są Agnieszka Majkutewicz i Paulina Walachowska, a malowali Dorota Borowska, Łukasz Gierlak, Verona Klyushnik, Agnieszka Majkutewicz, Maria Magdalena Wawrzyńczyk, Patrycja Kubeczek, Agnieszka Zdonek, Dominik Dziedzina i gościnnie Małgosia Warsiewicz. Warto dodać, że Dominik Dziedzina jest współtwórcą słynnego już muralu ze Śródki “Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle”.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze