Poznań: Tadeusz Mirski nowym prezesem Rowerowego Poznania

Tadeusz Mirski fot. 2 Rowerowy Poznań
Będzie promował rower jako najbardziej efektywny środek transportu w mieście, chce także współpracować ze środowiskiem akademickim i rozwijać bazę naukową. Takie plany ma na przyszłość Tadeusz Mirski, nowy prezes Rowerowego Poznania.

Prezes jest w zasadzie nowy-stary, ponieważ Tadeusz Mirski był już prezesem Stowarzyszenia Rowerowy Poznań w latach 2015-2017. Na stanowisku zastąpił go wówczas Andrzej Janowski, który obecnie, jako że został oficerem rowerowym Poznania, ustapił ze stanowiska. Członkinie i członkowie Rowerowego Poznania podziękowali mu za cztery lata pracy i zapewnili, że trzymają kciuki za powodzenie jego działań w Zarządzie Dróg Miejskich.

„Główny cel nowo wybranego prezesa pozostaje zbieżny z dotychczasowymi priorytetami stowarzyszenia” – zapewniają działacze. – „Rowerowy Poznań działa jako organizacja ekspercka w kwestiach związanych z rozwojem infrastruktury rowerowej, reprezentuje stronę społeczną w kontaktach z władzami oraz współpracuje z jednostkami organizacyjnymi Miasta Poznania; promuje rower jako najbardziej efektywny środek transportu w mieście i edukuje, zarówno najmłodszych, jak i dorosłych mieszkańców Poznania. Ponadto dodatkowym celem Tadeusza na najbliższą kadencję jest rozbudowa kadr stowarzyszenia i rozwijanie bazy naukowej poprzez współpracę ze środowiskiem akademickim. Stowarzyszenie chce otworzyć się na nowe pokolenia mieszkańców i mieszkanek Poznania oraz podążać za potrzebami wynikającymi ze zmian klimatu”.

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Rowerowy Poznań wybrało także nowy zarząd. Wiceprezesami stowarzyszenia pozostają Karol Raniszewski oraz Agnieszka Guźniczak-Beim.

Rowerowy Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane: