Poznań: Tablica na skwerze Marii i Lecha Kaczyńskich z błędem

tabliczka z nazwą skweru fot. L. Łada

– Kto wprowadził poznaniaków w błąd? – pyta Tomasz Dworek, radny ze Starego Miasta. Bo na tablicy skweru na Wzgórzu św. Wojciecha, który oficjalnie dziś ma otrzymać nową nazwę, jest poważna pomyłka.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania skwer ma nosić imię Marii i Lecha Kaczyńskich. Ale na tabliczce jest inna nazwa: Lecha i Marii Kaczyńskich.
– Nazwa na tablicy jest sprzeczna z uchwałą Rady Miasta Poznania i wprowadza w błąd! Zamiast skweru Marii i Lecha Kaczyńskich jest wersja niezaakceptowana przez radnych, Lecha i Marii Kaczyńskich – wyjaśnia Tomasz Dworek, wiceprzewodniczący Rady Osiedla Stare Miasto. – Czy poznańscy radni miejscy wiedzą, za jakimi uchwałami głosują? Staromiejscy radni zwracali uwagę na ekspresowe tempo przyjęcia nazwy skweru i zlekceważenie przez inicjatorów nadania nazwy i części radnych miejskich głosu lokalnej społeczności. Kto zapłaci za nowe prawidłowe tablice?

A to nie jedyne niedociągnięcie w sprawie nazwy dla tego skweru. Jak przypomina radny Dworek, Statut Miasta Poznania w par. 40 stwierdza: „W sprawach dotyczących danego osiedla w zakresie uregulowanym w statucie osiedla zasięganie opinii osiedla jest dla organów Miasta i jednostek organizacyjnych Miasta obligatoryjne.” Tymczasem władze miasta nie zaczekały na opinię Rady Osiedla Stare Miasto w tej kwestii i z tego powodu staromiejscy radni zgłosili sprawę do sądu.

– Przykład błędnej tablicy pokazuje, że pośpieszne działania nie służą budowie zgody i interesowi publicznemu – podsumowuje radny Dworek. – Zwłaszcza że lokalna społeczność nie została zaproszona na symboliczną uroczystość odsłonięcia tablicy informacyjnej, z udziałem władz państwowych.


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978