sobota, 24 lutego, 2024

Poznań: Szukamy “Poznanianki Roku”!

Zaangażowanie i aktywność w sferze publicznej oraz przyczynianie się do pozytywnego wizerunku Poznania – to cechy, jakie powinny charakteryzować “Poznaniankę Roku”. Miasto Poznań już po raz drugi zaprasza na plebiscyt!

Wszystkie organizacje pozarządowe mogą zgłaszać swoje kandydatki do tytułu. W plebiscycie mogą wziąć udział poznanianki, które wykonują funkcje publiczne lub znacząco wpływają na funkcjonowanie miasta. Kandydatkami mogą być kobiety, które działają na rzecz Poznania albo promują otwartość, tolerancję, równouprawnienie, czy wartości demokratyczne, mają wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie, działają na rzecz innych kobiet, społeczeństwa obywatelskiego lub społeczności lokalnej w obrębie miasta.

W ubiegłorocznej edycji plebiscytu mieszkańcy i mieszkanki Poznania oddali ponad 2,3 tysiąca głosów. Statuetka Poznanianki Roku 2018 trafiła do siostry Barbary Cecylii Belchnerowskiej, szefowej Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, który prowadzą siostry serafitki.

Wśród innych nominowanych w kategorii “Poznanianka Roku” kobiet były: anonimowa Ukrainka, jedna z tysięcy cudzoziemek w naszym mieście; Alicja Biała, artystka i działaczka na rzecz kobiet i równości; dr n. med. Anna Jakrzewska-Sawińska, autorka kilkudziesięciu prac naukowych oraz czynna działaczka na rzecz seniorów; Agnieszka Kubicka, prezeska Fundacji Wózkowicze i portalu wozkowicze.pl; Renata Mataczyńska, założycielka i prezeska Fundacji “Światełko w tunelu”; Dorota Raczkiewicz, prezeska Fundacji Drużyna Szpiku; Justyna Tomczak-Boczko, matka, siłaczka, aktorka, która walczy o godną przyszłość dla dzieci z niepełnosprawnościami; Krystyna Wechmann, prezeska Federacji Stowarzyszeń “Amazonki” i Patrycja Wyciszkiewicz, złota medalistka ME w Berlinie w sztafecie 4 x 400 metrów.

Aby zgłosić kandydaturę, wystarczy wypełnić formularz i wysłać go na adres [email protected] być do niego dołączona klauzula zgody podpisana przez wskazaną kandydatkę. Termin składania zgłoszeń mija 22 września.

UMP, el

Strona głównaPoznańPoznań: Szukamy "Poznanianki Roku"!