szpital tymczasowy fot. K. Adamska

Poznań: Szpital tymczasowy przyjął pierwszych pacjentów

Otwarty 1 lutego szpital tymczasowy na MTP ma już pierwszych pacjentów. Jest ich dziewięciu – wszyscy z zapaleniem płuc wymagąjącym leczenia szpitalnego.

Od 1 lutego, zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, lecznica mogła przyjąć pierwszych pacjentów z covid-19 – i już ich jest tam dziewięciu.

– W ciągu pierwszej doby funkcjonowania trafiło do niej dziewięciu pacjentów covidowych z zapaleniem płuc wymagających leczenia szpitalnego. Są to mieszkańcy powiatu poznańskiego w przedziale wieku 38-69 lat – informuje lek. med. Luiza Maria Korol, pełnomocnik wojewody do spraw koordynacji miejsca transportu pacjentów.

Do dyspozycji pacjentów w pierwszym etapie uruchamiania szpitala jest 66 łóżek, w tym 10 respiratorowych. Cały szpital może pomieścić 596 pacjentów i jest do tego przygotowany, tak sprzętowo, jak pod względem personelu. Ale został podzielony na moduły, które będą uruchamiane w razie potrzeb – a na razie nie ma potrzeby uruchamiania więcej niż jeden moduł, czyli właśnie 66 łóżek.

W halach wydzielone zostały m.in. sale chorych, sanitariaty, gabinety lekarskie i zabiegowe oraz magazyny. Niezależnie od tego na terenie MTP trwa także akcja szczepień przeciwko covid-19, ale ci pacjenci wchodzą teraz innym wejściem, od ulicy Święcickiego, więc działalność punktu szczepień nie koliduje z działalnością szpitala.

WUW

3.8 4 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze