Szpital przy Polnej fot. GPSK przy Polnej

Poznań: Szpital przy Polnej będzie przyjmował pacjentów z koronawirusem

Szpital przygotowuje odizolowane sale, specjalnie na porody dla pacjentek z podejrzeniem koronawirusa lub już chore. Z oddziałów dla noworodków dwa są przygotowane na przyjęcie dzieci urodzonych przez takie pacjentki.

Do szpitala będą także przewożone zarażone noworodki – według obecnego stanu wiedzy dzieci nie zarażają się w łonie matki koronawirusem, ale dopiero po urodzeniu. Gdy będzie wiadomo, że dziecko jest chore – zostanie przewiezione na Oddział Izolacyjny Noworodka właśnie na Polną.

Dlatego też większość porodów pacjentek z podejrzeniem koronawirusa będzie się odbywała z pomocą cesarskiego cięcia – żeby jak najszybciej po porodzie odizolować dziecko od matki. I dlatego niezbędne jest miejsce, w którym będzie można takim maluchem się zaopiekować, dopóki nie okaże się, czy jego mama jest zdrowa i on sam również.

Do poniedziałku przed szpitalem zostanie rozstawiony namiot, który będzie pełnił rolę tymczasowej izby przyjęć. W nim będzie się odbywała wstępna selekcja pacjentek na zdrowe i i z podejrzeniem koronawirusa. te z podejrzeniem zarażenia będą przechodziły od razu do wydzielonego dla nich i odizolowanego skrzydła.

Gdyby szpital przy Polnej nie radził sobie z nawałem pacjentek, jego funkcję częściowo przejmie szpital przy Szwajcarskiej, który – przypomnijmy – w całości pełni funkcję szpitala zakaźnego wyłącznie dla osób zarażonych koronawirusem.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze