Poznań: Szpital Podolany ma na koncie 75 tysięcy szczepień przeciw koronawirusowi

mobilny punkt szczepień, Jerzykowo fot. Szpital Podolany
Do 14 stacjonarnych lokalizacji dołączyły punkty mobilne pojawiające się przy letnich imprezach plenerowych w całym powiecie. To najwięcej spośród podmiotów prywatnych w Wielkopolsce.

Więcej szczepień ma na koncie tylko kilka placówek publicznych i Szpital Podolany jest słusznie dumny z takiego wyniku.
– Już w lutym uruchomiliśmy pierwsze punkty szczepień – podkreśla Szymon Jankowski, prezes szpitala. – Zaczęliśmy od Komornik, Skoków, Jerzykowa, Niepruszewa i Tarnowa Podgórnego, co było efektem współpracy z Metropolią Poznań. Razem z tym stowarzyszeniem samorządów byliśmy gotowi na 20 takich punktów, ale Narodowy Fundusz Zdrowia dopuścił początkowo tylko wspomniane lokalizacje. W kwietniu do tej listy dołączyło Kleszczewo, a punkt w Niepruszewie został przeniesiony do stolicy gminy, czyli Buku.

W maju Metropolia Poznań i Szpital Podolany zorganizowały 7 punktów szczepień powszechnych. Dzięki współpracy z samorządami rządowy program pozwolił dać możliwość szczepień w Konarzewie, Dopiewie, Rokietnicy, Kórniku, Śremie, Koziegłowach i Swarzędzu. Warto dodać, że Szpital Podolany zapewnia dostęp do szczepień również w swojej siedzibie, czyli przy ulicy Straży Ludowej w Poznaniu.

Podobnie jak przy wcześniej istniejących punktach, szczepienia są prowadzone 1-2 razy w tygodniu, co początkowo wiązało się z niską dostępnością preparatów, a obecnie wynika z malejącego zainteresowania akcją szczepień.

Ten ostatni powód przyczynił się do realizacji pomysłu aktywnego wyjścia do mieszkańców. Kolejne samorządy przy okazji imprez plenerowych organizują stanowiska, w których zespoły medyczne Szpitala Podolany oferują uczestnikom np. pikników i festynów jednodawkowy preparat Johnson&Johnson.

103 osoby skorzystały w takiej możliwości w czasie Pikniku Trzech Pokoleń w Swarzędzu. Mieszkańcy przyszli w niedzielę 25 lipca przede wszystkim na występy artystyczne i piknik naukowy, ale nie zabrakło zainteresowania zdrowiem. W podobnych okolicznościach w sierpniu zachęcać będą ponownie Swarzędz, ale też Śrem, Puszczykowo, Luboń, Pobiedziska i Suchy Las.

Szpital Podolany to prywatna placówka medyczna w Poznaniu (ul. Straży Ludowej 37). Działa od 2010 roku, obecnie w zakresie 20 specjalizacji, przede wszystkim w otolaryngologii, ortopedii i chirurgii. Część zabiegów realizuje w ramach kontraktu z NFZ.

SP

Podziel się: