obiady dla szpitala im. Strusia fot. ZT

Poznań: Szpital im. Strusia dostał kolejne wsparcie. Dojechały obiady!

W akcji „Wsparcie dla Szpitala” liczy się każdy gest, każda przekazana złotówka, produkt czy posiłek. I tak właśnie postanowili pomóc placówce restauratorzy z Sushi&Food Express. Dzięki nim do szpitala im. Strusia pojechały ich firmowe obiady.

Decyzja zapadła, gdy dowiedzieli się, że w poznańskim Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia przy ulicy Szwajcarskiej tylko na jednej zmianie pracuje 150 osób. A co mogą zrobić restauratorzy? Zadbać o porządny posiłek dla ciężko pracujących.

– O akcji przeczytaliśmy na łamach Ten Poznań. Postanowiliśmy pomóc, co okazało się prostsze niż mogłoby się wydawać. Zarejestrowaliśmy konto na www.wsparciedlaszpitala.pl, wybraliśmy placówkę oraz skontaktowaliśmy się z wyznaczonym koordynatorem. Po ustaleniu zapotrzebowania przygotowaliśmy posiłki i przywieźliśmy je w wyznaczone dni na wyznaczoną godzinę – powiedział Tyberiusz Gajda, jeden z szefów w Sushi&Food Express.

Po naradach i wątpliwościach zdecydowali, że zaserwują pracownikom szpitala kuchnię polską.
– W naszych restauracjach stawiamy na czołowe kuchnie świata, dlatego można stąd zamówić zarówno sushi, pizzę, jak i menu azjatyckie, włoskie, greckie czy polskie – wyjaśnia Tyberiusz Gajda. – Medykom ze szpitala im. J. Strusia przy ulicy Szwajcarskiej postanowiliśmy zaserwować właśnie dania kuchni polskiej, w naszych oczach najbardziej klasyczne i dopasowane do wielu gustów.

Pamiętajmy, że potrzeby polskich placówek są ogromne i dotyczą nie tylko ciepłego posiłku. Na stronie www.wsparciedlaszpitala.pl każdy może sprawdzić aktualną listę i wesprzeć placówki pomocą. O tym, jak bardzo tego potrzebują świadczą choćby liczby. Gdy akcja ruszała, w systemie zarejestrowanych było nieco blisko 250 szpitali i jednostek pogotowia ratunkowego z całej Polski. Zgłoszone przez nich zapotrzebowanie liczyło ok. 1,5 miliona sztuk najróżniejszych artykułów!

Dziś w systemie jest 699 – już nie tylko szpitali, ale i domów pomocy społecznej. Praktycznie codziennie dołączają nowe placówki, ale i darczyńcy gotowi pomóc tak, jak tylko potrafią. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dostać gotowy, pyszny posiłek, gdy się jest po całym dniu ciężkiej, wyczerpującej pracy i na pewno nie ma się siły nawet na zrobienie kanapki – a co dopiero obiadu…

Restauratorzy z Sushi&Food Express pomyśleli też o klientach. Z okazji udziału w akcji Wsparcie dla Szpitala przygotowali dla nich specjalną niespodziankę – jaką, każdy już musi sprawdzić na stronie www.sushifoodexpress.pl…

ZT

Dodaj komentarz

avatar