SP 68 rozbudowa fot. PIM

Poznań: Szkoła Podstawowa nr 68 będzie większa. I z nową salą gimnastyczną

Nowy, trzykondygnacyjny budynek z salą gimnastyczną i zapleczem ma powstać jeszcze w tym roku. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę obiektu.

Szkoła Podstawowa nr 68 znajduje się na osiedlu Jana III Sobieskiego. Istniejący budynek już od dawna jest za mały jak na potrzeby uczniów i nauczycieli z rejonu. Dlatego miasto podjęło decyzję o rozbudowie placówki.

Pierwszy etap prac zakłada rozbudowę istniejącego budynku o salę gimnastyczną wraz z zapleczem socjalno-sanitarnym. W nowym obiekcie znajdą się także pomieszczenia dydaktyczne i administracyjne oraz biblioteka. W planach jest też przebudowa wszystkich przyłączy i zagospodarowanie terenu.

W wyniku rozbudowy szkoły o nowy, trzykondygnacyjny budynek uczniowie i nauczyciele zyskają niemal dwa razy więcej miejsca. Powierzchnia samej sali gimnastycznej przekroczy 400 mkw. W pierwszym etapie prac na parterze nowego gmachu powstaną także m.in. szatnie, umywalnie i toalety (w tym dla osób z niepełnosprawnościami), pokój trenerów, sala korekcyjna i pomieszczenie do rehabilitacji oraz magazyn sprzętu.

Na pierwszym piętrze do użytku zostanie oddany m.in. balkon sali gimnastycznej, biblioteka z czytelnią, sale dydaktyczne, toalety, a także gabinety dyrekcji i pedagoga. Dodatkowe cztery sale dydaktyczne powstaną na drugim piętrze. W piwnicy istniejącego budynku zostaną przebudowane pomieszczenia techniczne.

– Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na realizację robót budowlanych przewidzianych w pierwszym etapie tej inwestycji, w tym na zagospodarowanie terenu i dokonanie nasadzeń kompensacyjnych, będzie miał maksymalnie 330 dni od momentu podpisania umowy – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu swoje oferty mogą składać do 14 lutego.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze