Poznań: Szkoła na Łazarzu maluje murale. Kto może pomóc?

Mural SP nr 9 fot. SP nr 9 FB
Pierwszy mural, motyl, został już ukończony, wykonany wspólnymi siłami rodziców, dzieci, nauczycieli i zaprzyjaźnionych firm. Ale, jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia i szkoła już myśli o kolejnym muralu…

„Oficjalnie możemy zakomunikować, że mural został ukończony i – jak Państwo zresztą widzicie – wypróbowany. Nasza szkoła naprawdę uskrzydla i mamy na to dowody!” – piszą pedagodzy ze szkoły Podstawowej nr 9 z ulicy Łukaszewicza.

Jednak droga do powstania muralu nie była wcale łatwa.
„Mury najpierw trzeba było oczyścić, później zagruntować i dopiero chwytać za pędzle” – wyliczają autorzy. – „Upały nie pomagały, ale jak było wcześniej widać – nie były one straszne dla naszych zdeterminowanych pomocniczek i pomocników. Cieszymy się, że nasi uczniowie i uczennice są tak pełni entuzjazmu i chęci pomocy!”.

Najpierw jednak trzeba było zebrać pieniądze na powstanie muralu – kosztował 1419 złotych i 20 groszy, a tę kwotę udało się zebrać dzięki akcji Wielkiej Wymiany Książek i licytacji dwóch rysunków, o które toczył się zacięty bój. I mimo pandemii – a dzięki wsparciu i determinacji nauczycieli pieniądze udało się zebrać, a firma adeco.shop, która sprzedała farby, udzieliła też sporego rabatu, dzięki któremu twórcom udało się zmieścić w budżecie.

Ale gdy tylko zakończyła się praca nad jednym muralem – zaczyna się nad drugim! Klasa, która zwyciężyła w konkursie projektów – to klasa 7b – w poniedziałek rozpoczyna pracę nad dalszą częścią istniejącego muralu.

Ale by powstała ta dalsza część – potrzebne są dodatkowe pieniądze. Dlatego szkoła prosi o pomoc wszystkich, którzy mogliby się dorzucić do tego planu. Chętni mogą się kontaktować przez konto facebookowe lub mailowo przez stronę szkoły.

 

Podziel się: