Szerszenie Wartostrada fot. RO Stare Winogrady

Poznań: Szerszenie na Wartostradzie!

Przewrócony konar i w okolicy gniazdo szerszeni na poznańskiej Wartostradzie. Rada Osiedla Stare Winogrady apeluje, żeby uważać!

Gniazdo znajduje się w pobliżu Warty, pod ulicą Szelągowską. Jest to trasa bardzo często wykorzystywana przez rowerzystów.

Szerszenie są największymi z osowatnych występujących w tej części Europy. Ich ukąszenie może być śmiertelne dla osób uczulonych na jad i praktycznie tylko dla nich. Mitem są historie o śmierci po zaledwie kilku użądleniach przez owada. Potrzeba przeciętnie kilkuset użądleń szerszenia, żeby zabić zdrowego człowieka, który nie jest uczulony na ich jad. W praktyce szanse na to są minimalne. Kontaktu z nimi lepiej unikać. Ewentualne użądlenia szerszeni są bardzo bolesne.

Fot. RO Stare Winogrady

3
Dodaj komentarz

avatar
Zielony ludek
Zielony ludek

Czy nawet owady trzeba odgradzać, bo ludzie wpatrzeni w smart watche i fony nie widzą nic dookoła ? Ale jaja jeszcze zróbcie płotki kolo łąki z napisem uwaga pokrzywa, bezpośredni kontakt grozi poparzeniem, nie dotykać, niebezpieczne. I tak oto wychowujemy pokolenie idiotów, które będzie uważało, że rodzima planeta chce ich, pokąsać, zatruć, zabić i zjeść. Strach się bać co może zrobić taki pospolity oset, toż o pewnie zielony terrorysta. przyczaił się i czeka. A gdzie zdrowy rozsądek ?

Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Czołowe zderzenia, blachosmrody , szerszenie … Rowerzyści nie mają łatwego życia