Poznań: Szczepienia dzieci zostały przesunięte

Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, szczepienia dla dzieci zostały przesunięte. Rodzice, którym termin stawienia się na szczepienie z pociechą przypada w marcu lub w kwietniu – powinni zjawić się za miesiąc.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce przesunięcie terminów szczepień jest bezpieczniejsze tak dla dzieci, jak i dla ich rodziców. A jak zapewniają specjaliści z WSSE, miesiąc różnicy w kalendarzu szczepień nie ma większego znaczenia i nie wpłynie na zdrowie dziecka. Pozwoli natomiast uniknąć jemu i jego rodzicom konieczności przyjścia do gabinetu szczepień i zetknięcia się z innymi dziećmi, które mogą na przykład bezobjawowo chorować z powodu zakażenia koronawirusem.

Informację o przeniesieniu szczepień otrzymali wszyscy lekarze rodzinni, oni też powinni zawiadomić o tym pacjentów – tak samo jak później o nowym terminie.

WSSE, el

1
Dodaj komentarz

avatar
jaca
jaca

I dobrze, lepiej ograniczać skupiska ludzi tam gdzie można, raczej trudno zarazić się odrą we własnej kuchni… no chyba, że ktoś bagatelizuje powagę sytuacji – nie stosuje się do zaleceń WHO i wychodzi z domu do ludzi. ale zawsze można się dokształcać, zwłaszcza teraz jest to ułatwione, skoro większość z nas siedzi w izolacji. polecam poczytać na http://www.zaszczepsiewiedza.pl – rzetelna wiedza medyczna i mega mi się przydała ta stronka jak byłem młodym rodzicem 😉 może komuś też się przyda