wojewoda Michał Zieliński fot. WUW

Poznań: Sytuacja w szpitalu tymczasowym wyjaśniona. Awarii… nie było

Przed południem służby wojewody wielkopolskiego poinformowały, że w szpitalu tymczasowym doszło do awarii i są problemy z ciśnieniem tlenu dla pacjentów. Teraz okazało się, że… żadnej awarii nie było.

Początkowo podejrzewano awarię instalacji, ale po sprawdzeniu okazało się, że działa bez zarzutu. Powodem spadku ciśnienia tlenu był jego brak, i to w obu zbiornikach: głównym i zapasowym. Jak mogło do tego dojść i dlaczego nikt nie zgłosił, że kończy się tlen? To właśnie mają zbadać dwie komisje: techniczna i medyczna, powołane przez prof. Andrzeja Tykarskiego, rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

– Nie można wykluczyć, że przyczyną sytuacji był błąd ludzki – powiedział rektor w czasie konferencji prasowej. I podkreślił, że wobec winowajcy zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Wojewoda Michał Zieliński zamierza powiadomić o sprawie prokuraturę, na wypadek, gdyby to był sabotaż.

– Podpisałem zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa po tym zdarzeniu – powiedział na konferencji prasowej. I zapowiedział otoczenie obu zbiorników dodatkową ochroną.

Przypomnijmy, że z powodu braku tlenu ze szpitala trzeba było ewakuować 12 pacjentów, w tym 5 zaintubowanych, do szpitala na Szwajcarską. Ewakuacja mogła stanowić zagrożenie dla ich życia i zdrowia.

2 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze