Poznań: Światło Zwycięstwa Poznań 2019

Efekty pirotechniczne, lasery i elektryzująca muzyka – a wszystko po to, by pokazać Powstanie Wielkopolskie z zupełnie innej strony. Multimedialne widowisko „Światło Zwycięstwa Poznań 2019” na placu Wolności oddało hołd powstańcom w bardzo nowoczesny sposób.

W tym spektaklu światła, dźwięku oraz efektów specjalnych, laserów i ognia zaakcentowane zostały najważniejsze wydarzenia zwycięskiego zrywu, a historia Powstania Wielkopolskiego została ukazana w niecodzienny, nowatorski sposób.

Sceną widowiska była fasada Arkadii przy placu Wolności w Poznaniu, ale też cały plac Wolności. Wybór miejsca nie był przypadkowy, bo to właśnie w okolicach Arkadii 27 grudnia 1918 r. postrzelony został Franciszek Ratajczak, a na placu Wolności 100 lat temu wojska wielkopolskie złożyły swoją przysięgę.Teraz plac Wolności efektownie oświetlony stanowił swoistą scenografię widowiska i pomagał pełniej wczuć się w tę wędrówkę w czasie.

Tę oryginalną lekcję historii opowiedzianą z pomocą ognia, laserów i świateł najnowszej generacji.uzupełniał koncert na wirtualnej harfie w wykonaniu Kamila Skickiego. A widzowie zostali poczęstowani rozgrzewającym i bezalkoholowym napojem korzennym. Widowisko zostanie wyemitowane trzykrotnie, by wszyscy mieli okazję je obejrzeć – a zakończyła je Marsylianka Wielkopolska.

el fot. Sławek Wąchała

Podziel się:

Ostatnio dodane: