Poznań: Świąteczna Bimba dziś na trasie Pestki. I z prezentami

Świąteczna Bimba MPK Poznań 2020 fot. Sławek Wąchała

Świąteczna Bimba od kilkunastu dni kursuje po Poznaniu wożąc pasażerów – a 12 grudnia chętni spotkają ją na trasie Pestki. I będzie w niej można znaleźć drobne, świąteczne upominki.

„Przez wiele lat, przez Bożym Narodzeniem, na pokładzie Świątecznej Bimby organizowane były animacje dla dzieci” – przypomina MPK Poznań. – „Było wspólne kolędowanie, konkursy, prezenty… Pandemia koronawirusa przerwała tę tradycję. MPK Poznań – nie chcąc pozbawiać poznaniaków widoku rozświetlonego pojazdu – postanowiło ubrać w światełka tramwaj, który na co dzień przewozi pasażerów. Tak też się stało. Od Mikołajek Świąteczna Bimba kursuje po poznańskich torowiskach”.

Bożonarodzeniowy tramwaj wyjechał na trasę również 12 grudnia – ale wyjątkowo nie do obsługi linii komunikacyjnych i przewozu pasażerów. Dzięki współpracy z Galerią Pestka będzie przywozić drobne podarunki dla pasażerów.

– Jest nam niezmiernie miło, że w tym roku razem z MPK Poznań możemy rozświetlić poznańskie tory. Świąteczna Bimba to już coroczna tradycja, która zbliża nas wszystkich do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki uprzejmości naszych najemców udało się nam zebrać drobne upominki, którymi obdarujemy pasażerów spotkanych na przystankach Pestki. Cieszymy się, że tak oryginalna i bliska naszym sercom atrakcja, na dobre rozpocznie świąteczną atmosferę w Poznaniu — mówi Sebastian Matuszczyk, dyrektor Galerii Pestka.

W niedzielę Świąteczną Bimbę będzie można zobaczyć przede wszystkim na trasie PST, zwanej „Pestką” – na przystankach przedstawiciele Galerii Pestka i MPK Poznań będą rozdawać napotkanym osobom drobne prezenty (tramwaj będzie kursować w godzinach od 13.00 do 19.00).

Trasa niedzielnych przejazdów: OS. SOBIESKIEGO – PST – most Teatralny – Roosevelta – rondo Kaponiera – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – most Teatralny – PST – OS. SOBIESKIEGO

Od poniedziałku 13 grudnia Świąteczna Bimba wróci na regularne kursy.

Źródło: MPK Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane: