Miasto Poznań Święty Marcin UAM fot. Sławek Wąchała

Od 1 października tego roku studenci UAM mogą pobrać i zainstalować mLegitymację, jako dodatkową usługę w ramach aplikacji mObywatel. To dzięki porozumieniu, jakie uczelnia podpisała z Ministerstwem Cyfryzacji.

Porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji sprawiło, że UAM został włączony do projektu mLegitymacja studencka. Dokument elektroniczny może aktywować każdy student poprzez kod QR oraz kod aktywacyjny otrzymany na uczelni.

– mLegitymacja studencka działa tak, jak tradycyjny dokument – tłumaczy biuro prasowe UAM. – Pokazując ją na ekranie smartfona, student potwierdza swój status i może skorzystać z ulg i zwolnień. Może również potwierdzić swoje dane użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. Uprawniony użytkownik może potwierdzić m.in.: imię, nazwisko i zobaczyć zdjęcie z dokumentu w niskiej rozdzielczości. Może sprawdzić również ważność mLegitymacji studenckiej.

mLegitymacja jest wydawana z taką samą datą ważności, co jej plastikowy odpowiednik. Dokument traci ważność, gdy jej posiadacz przestaje studiować, unieważni ją lub gdy zostanie anulowana legitymacja plastikowa.

Aplikację mObywatel można pobrać ze sklepów Google Play i App Store. Aplikacja mObywatel wydawana jest i rozwijana przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Źródło: UAM