MPK strefa buforowa

Poznań: Strefy buforowe w autobusach i tramwajach MPK

W trosce o bezpieczeństwo zarówno pasażerów, jak i pracowników MPK Poznań wprowadza dodatkowe procedury higieny. W pojazdach, w których kabina prowadzącego pojazd nie jest zamknięta wyznaczone zostaną strefy buforowe, do których pasażerowie nie będą mieli dostępu – informuje spółka.

“Bezpieczeństwo dla MPK Poznań kwestią priorytetową. Dlatego – w związku z profilaktyką przeciwko koronawirusowi – podejmujemy kolejne działania mające chronić zarówno pasażerów, jak i pracowników, w szczególności kierowców i motorniczych” – czytamy w komunikacie MPK Poznań.

Dlatego wyznaczono strefy buforowe w pojazdach – są wprowadzone od 13 marca – w których kabina prowadzącego nie jest zamknięta. Dotyczy to autobusów 12- i 18-metrowych, a o tym, że jest to strefa wydzielona, będzie informować specjalne oznakowanie. Wydzielenie stref będzie skutkowało tym, że nie będzie możliwości wsiadania i wysiadania pierwszymi drzwiami – pasażerowie powinni korzystać z pozostałych drzwi w pojeździe.

W autobusach, tramwajach i zajezdniach umieszczono informacje dotyczące zagrożenia oraz sposobów radzenia sobie z nim – rozwieszone zostały plakaty, na monitorach w pojazdach wyświetlane są także filmy i plansze.

Na każdym przystanku, na którym przeprowadzana jest wymiana pasażerów, prowadzący pojazd otwiera drzwi, przez co ograniczony został kontakt pasażerów z przyciskami – informacja głosowa na temat tego rozwiązania jest wygłaszana w pojazdach na wybranych przystankach.

Codziennie myte są (z użyciem środka dezynfekującego) poręcze, biletomaty, kasowniki i inne elementy wyposażenia pojazdów, najczęściej dotykane przez pasażerów. Środek dezynfekujący jest używany także podczas usuwania zanieczyszczeń np. po gumach do żucia czy napojach.

Zamknięte dla klientów będzie Biuro Rzeczy Znalezionych MPK Poznań. Poszukujący swoich rzeczy mogą kontaktować się telefonicznie bądź przez pocztę elektroniczną (email: obsluga_klienta@mpk.poznan.pl , telefon: 61 839 60 03). Zawieszona została sprzedaż biletów przez kierowców (na liniach nocnych).

MPK Poznań stale monitoruje sytuację – w razie konieczności będą podejmowane kolejne decyzje.

4
Dodaj komentarz

avatar
Karolina Otrząsek
Karolina Otrząsek

A to że tłoczne tramwaje i autobusy to co?

Jaroslaw Sassek
Jaroslaw Sassek

Najlepiej niech biegną za autobusem

Krzysztof Kubasik
Krzysztof Kubasik

W związku z koronawirusem postuluję o darmową strefę ograniczonego postoju ze względu na to, iż podróż samochodem jest w tej chwili najbezpieczniejsza.