Poznań: Strefa zamieszkania wokół katedry. Kierowcy muszą uważać!

Od 10 czerwca zmieni się organizacja ruchu na Ostrowie Tumskim. Od środy, 10 czerwca, zacznie tam obowiązywać „strefa zamieszkania”.

Ostrów Tumski jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w Poznaniu. Jest niemal nieodłącznym punktem zwiedzenia dla wycieczek przyjeżdżających do miasta. Wielu mieszkańców wybiera się tam na spacery, do muzeów, czy też na nabożeństwa w katedrze.

Niestety piesi często muszą lawirować pomiędzy zaparkowanymi w różnych miejscach samochodami. Te ograniczają także widoczność, przez co znacznie zwiększa się ryzyko potrącenia.

Dlatego, zgodnie z zatwierdzonym przez Miejskiego Inżyniera Ruchu projektem, na Ostrowie Tumskim wprowadzona zostanie „strefa zamieszkania”. Oznacza to, że parkowanie będzie możliwe tylko w wyznaczonych miejscach, dopuszczalna maksymalna prędkość to 20 km/h, a piesi będą mogli poruszać się zarówno po chodnikach, jak i jezdni – oraz będą mieli pierwszeństwo przed pojazdami.

Nowe rozwiązanie będzie obowiązywało na wszystkich ulicach na Ostrowie Tumskim (za wyjątkiem ul. Panny Marii). Kierowcy proszeni są o zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

ZDM, el