Poznań: Strefa Płatnego Parkowania większa od października. Gdzie zapłacimy za parkowanie?

parkometr fot. ZDM

Od 3 października Strefa Płatnego Parkowania w Poznaniu zostanie poszerzona o obszar w okolicach Politechniki Poznańskiej, a dodatkowo zostaną skorygowane jej granice na Starym Mieście i Łazarzu.

Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami na prawym brzegu Warty strefa zostanie poszerzona o Berdychowo, Piotrowo i św. Rocha czyli obszar między ulicami: Wyszyńskiego, Jana Pawła II, Krzywoustego oraz Wartą i Cybiną. To niewielki obszar położony w okolicach budynków Politechniki Poznańskiej. Stąd nazwa nowej strefy: SPP Politechnika.

– Na tym niewielkim terenie we wschodniej części śródmieścia trudno jest dziś znaleźć wolne miejsce parkingowe – przypomina Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa Zarządu dróg Miejskich. – Po wprowadzeniu strefy zwiększy się dostępność miejsc do zaparkowania i rotacja parkujących aut. SPP Politechnika będzie działała od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00. Opłata za pierwszą godzinę postoju to 3,50 zł. Płatności będzie można dokonać w parkometrach lub za pomocą aplikacji mobilnych. Zameldowani mieszkańcy tego obszaru mogą zakupić identyfikator parkingowy mieszańca po promocyjnej cenie.

Również 3 października zacznie obowiązywać płatne parkowanie na kilku ulicach dotąd będących poza granicami strefy. Na Łazarzu będą to północna strona ul. Hetmańskiej i wschodnia strona ul. Reymonta oraz Przybyszewskiego. Znajdujące się tam miejsca postojowe, do tej pory bezpłatne, zostaną objęte strefą. Natomiast na Starym Mieście północno-zachodnią granicę Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania, która biegła wzdłuż Cytadeli przesunięto do ul. Pułaskiego i Armii Poznań, co oznacza, że w jej granicach znalazła się pozostająca dotychczas poza strefą część ul. Cichej, al. Niepodległości (ul. Armii Poznań) i rejon dworca Garbary.

Parkometry zostały już ustawione w nowych lokalizacjach i zaczną działać 3 października. Trwają jeszcze ostatnie prace związane z oznakowaniem ulic.

Podziel się: